Yusuf Büyük Gazetecilerle Vedalaştı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Samandıra Fatih Sultan Mehmet Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlemiş olduğu kahvaltılı son basın toplantısında yerel basına veda etti.

Gazete sahipleri, Genel Yayın Yönetmenleri, Yazı İşleri Müdürleri ve bölge muhabirlerinin ilgi gösterdiği Basın Toplantısına Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük, AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Azmi Ekinci, Başkan yardımcısı Hüseyin Karakaya, Özel Kalem Müdürü Hasan Çelik, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Tepe katıldı.

Samandıra belediye başkanı Yusuf Büyük, basın mensupları ile birlikte kahvaltı yapıldıktan sonra yapmış olduğu konuşmaya şöyle başladı: “ Bugün sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve üzüntüsünü yaşıyorum. Bugüne kadar yapmış olduğum toplantıların en anlamlısı ve en sonuncusu” şeklindeki konuşması Basın Mensuplarını duygulandırdı. Toplantıya katılan Basın Mensuplarının da üzüntülü olduğu görüldü.

Samandıra da gerçekleştirdiği kalıcı ve yararlı hizmetlerle halkın olduğu gibi basınında takdirini kazandığı belirtilen Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Görevde olduğumuz süre içersinde gerek mülki erkanla, bürokrasiyle, gerek halkımızla, gerek sivil toplum örgütleriyle, gerekse siyasi partilerle ve en son basın mensuplarıyla, herkesin gıpta ile izlediği, imrendiği bir birlik niteliği, bir çalışma ortamını oluşturmuş olduk. Bu süre içersinde arkadaşlarımıza vermemiz gereken önemi, değeri ve saygıyı gösteren, sizde biliyorsunuz ki ender belediye başkanlarından biriydim.

Bölgede bizim sesimizin ve ürettiğimiz hizmetlerimizi duyuracak olanın, yaptıklarımızı anlatacak olanın siz olduğunu, yerel basın olduğunu biliyorduk. Tabirimi mazur görün ben yerel basını her zaman adam yerine koydum. Onlarda bizi bir ağabey ve kardeş olarak biliyorlardı. Biz Basın-Belediye ilişkilerinin dışında arkadaşlarımızın özel durumları ile ilgilendik. Pek çok arkadaşımızla zaman zaman tek görüşürken onların kişisel problemleri ile ailevi problemleri ile bile ilgilenmeye gayret ettik” dedi.

BEŞ YILIN GARANTİSİ YOKTU

Başkan Büyük, ”Sizin derdinizin bizim derdimiz olduğuna inandık. Size de inandık ve güvendik. Sizde bizim bu inancımızı ve güvenimizi beş yıllık süre içersinde boşa çıkarmadınız.

Biz 2004 yılında beş yıllık süre için seçilmiştik. İkinci bir beş yılın bir garantisi yoktu, olmamalıydı da. Bunun bir üzüntüye, bunun bir kırılganlığa ve kırgınlığa yol açtığını asla düşünmeyin. Aday tespitinin olduğu gecenin sabahında ve 01.15 sıralarında öğrendiğimde sabahleyin hiçbir şey yokmuş gibi işime gittim, Birim Müdürlerim ile toplantımı yaptım, aynı gün meclis üyeleriyle toplantı yaptım, personelimizle yaptık, teşkilatımıza gittik.” diye konuştu.

Başkan Büyük, yeniden aday gösterilmemesini de şöyle yorumladı: “Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday gösterilmediğim için benim küsme diye, kırılma diye herhangi bir durumun olmadığının da bilinmesini istiyorum. Kime ve niye küseceğim, neden kırılacağım. Ben görevimi en iyi şekilde yapmanın rahatlığı içerisindeyim. Başım dik, alnım açık, yüzüm ak bir şekilde devir aldığım KÖYÜ, KENT olarak Sancaktepe’ye teslim etmenin rahatlığı içersindeyken kime niye küseyim.

Yorumlar kapalı.