Şehit Abdullah Horuz Parkı Açıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1992 yılında vatani görevini yaparken Şırnak Cizre’de aracının kaza yapması sonucu şehit düşen Abdullah Horuz’un ismi, Maltepe Belediyesi tarafından Yalı Mahallesinde yaptırılan parka verildi. Şehit’in Anne, Babası ve yakınları, Yalı Mahallesi 1 no’lu sağlık ocağının yanında hizmete giren parkın açılışında bir araya geldi.

Açılışa Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ile birlikte, Başkan Yardımcıları Dr. Fevzi Karaağaç ve Nail Çiftçi, Meclis üyeleri Nimet Karabulut ve Salih Doğruyol, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Faruk Süslü, Şehit babası Rıfat Horuz, annesi İsmet Horuz ve şehit’in yakınları katıldı.

Şehit’in Annesi İsmet Horuz’u ve Babası Rıfat Horuz’u yanına alarak parkın açılışında bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, “ Bugün burada Şehit’imiz Abdullah Horuz’un ismini parkımıza vermek için toplanmış bulunuyoruz. Şehitlerimizin bizler için ayrı bir yeri vardır. Onların ismini yaşatmamız ve onları yüceltmemiz gerekir.Abdullah Horuz gibi birçok vatan evladı gözlerini dahi kırpmadan canlarını bu topraklar için vermişlerdir. Bir karış toprak için kanlarını döken evlatlarımızın isimleri her zaman yaşatılmalıdır. On yedi yıldır bu kahraman şehidimizin isminin unutulmuş olması bizler adına çok üzücü bir durum. Ama bugün bu hatamızı düzeltmiş bulunuyoruz. Maltepe Belediyesi olarak bu parkı biz kurduk, korumak kollamak görevini de aileye teslim ediyoruz “ şeklinde konuştu.

Açılış töreninde Şehit’in Annesi İsmet Horuz’un ve Babası Rıfat Horuz’un gözleri yaşardığı gözlendi. Konuşmanın ardından Baba Rıfat Horuz, Başkan Zengine çocuklarının isminin böylesine güzel bir mekânda yaşayacak olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek teşekkür etti.

Yorumlar kapalı.