Maltepe’de Kabotaj Bayramı Kutlandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un en uzun kıyı şeridine sahip, yeşili ve mavisiyle İstanbul’un nadide ilçelerinden biri olan Maltepe de “Kabotaj Bayramı” Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur’un öncülüğünde Maltepe Belediyesi, Milli eğitim Müdürlüğü ve Küçükyalı Su Ürünleri Kooperatifi ile ortaklaşa coşkuyla kutlandı.

Maltepe’de de çeşitli etkinliklerle 28 haziran Pazar günü saat 17:00 de kutlanan Kabotaj Bayramı’na, vatandaşların ilgisi hakimdi.

Maltepe Küçükyalı Sahilinde bulunan Küçükyalı Su Ürünleri Kooperatifinin ev sahipliğini yaptığı alanda; Yüzme, Yağlı Direkten Bayrak Alma ve Tekne yarışları yapıldı.

Vatandaşlar güzel bir hafta sonu tatillerinde eğlenceli geçen yarışları ilgiyle izledi.

Yarışmalara ilk olarak yağlı direkten bayrak alma ile başlandı. Efe Gökalp uzun uğraşlar sonucu yarışmanın galibi oldu. Sonrasında Yüzme yarışında Caner Sedes gayet rahat bir şekilde yarışmayı birinci tamamladı.

Daha sonra tekne yarışına geçildi. Çekişmeli geçen tekne yarışında da İlhan Karakaş’ın kaptanlığını yaptığı tekne birinci oldu ve yarışmalar tamamlandı.

Etkinlik sonunda Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ve Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin tüm yarışan gençleri tebrik ederek ödüllendirdi.

Yorumlar kapalı.