Ak Parti İstanbul’da Aziz Babuşçu Tekrar Başkan

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul 3. Olağan İl Kongresi’nde yarışan mevcut İl Başkanı Aziz Babuşçu ile eski İl Başkan Yardımcısı Metin Külünk arasındaki seçim yarışı sona erdi.

Metin Külünk’le AK Parti İstanbul İl Başkanlığı yarışına giren mevcut başkan Aziz Babuşçu yeniden başkan seçildi.

Zeytinburnu Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan seçimde Metin Külünk 157 oyda kalırken Aziz Babuşçu büyük bir fark atarak 463 oy ile yeniden başkanlığa seçildi.

Katılımı yüksek olan kongreye Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra, oğlu Bilal Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Genel Başkan Yardımcılarından; Haluk İpek, Prof. Dr. Edibe Sözen, İdris Naim Şahin, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu, TBMM Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, İstanbul milletvekilleri Mehmet Müezzinoğlu, Mustafa Ataç, Mehmet Domaç, Güldal Akşit, Hüseyin Besli, Ayşenur Bahçekapılı, Mehmet Sekmen, Canan Kalsın, İbrahim Yiğit, Prof.Dr. Burhan Kuzu, İdris Güllüce, Prof. Dr Necati Birinci, Alaattin Büyükkaya ile çok sayıda partili katıldı.

Kongre’den NOTLAR:
* Maltepe’den 200 kişilik grup kongreye katıldı.
* Kongre öncesi davetiye krizi yaşandı.
* Kongre’de her ilçeye bölüm bölüm yer ayrıldı.
* Partililer salona girişler’de her ilçe kendine ayrılmış kapılardan giriş yaptılar.

Yorumlar kapalı.