Ressam Öğrenciler Maltepe’ye İkincilik Getirdi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suzan Ahmet Yalkın İlköğretim Okulu öğrencileri Görsel Sanatlar Öğretmeni Neşe Çoğal yönetiminde Türkiye nin en önemli müzelerinden Doğançay Müzesi nin bu yıl 5 si düzenlenen Deniz ve İstanbul konulu resim yarışmasına eserlerini gönderdiler.

Yapılan ön elemelerden sonra büyük jürinin kararıyla 8/A sınıfı öğrencimiz Batuhan Mantarcı 7000 civarındaki eser arasından 2 cilik ödülünü kazandı. Bunun yanısıra 6/E sınıfı öğrencimiz Nimet Birsu Çelik’in eseri de sergilenmeye layık görüldü.

Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılan ödül töreninde öğrencilerimize Burhan Doğançay tarafından başarı belgeleri ve ödülleri sunuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve sponsor firmalar tarafından, Batuhan Mantarcı’ya 1.000 TL. para ödülü, dijital fotoğraf makinası ve resim malzemeleri- şövale; Nimet Birsu Çelik’e 100 TL. para ödülü ve resim malzemeleri verildi.

Sergide yer alan eserler, 26-30 Mayıs tarihleri arasında CRR Konser Salonu’nda, 6-20 Haziran tarihleri arasında Büyükçekmece Atirus Alışveriş ve İş Merkezi’nde izleyicilerle buluşuyor.

Yorumlar kapalı.