Anadolu Yakası Belediye Başkanları Kadıköy’de Toplandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Yakası Belediye Başkanları toplantısının 81.cisi Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıda yeni kurulan belediyelerin ihtiyaçları ve ortak sorunların çözümünde işbirliği yolları masaya yatırıldı.

İstanbul Anadolu yakasındaki belediyeler arası işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan toplantı Kadıköy belediye başkanı Selami Öztürk’ün ev sahipliğinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde yapıldı.

Toplantıya;
* KADIKÖY Belediye Başkanı Selami Öztürk,
* PENDİK Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin,
* ÜSKÜDAR Belediye Başkanı Mustafa Kara,
* TUZLA Belediye Başkanı Şadi Yazıcı,
* KARTAL Belediye Başkanı Altınok Öz,
* ÇEKMEKÖY Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,
* SANCAKTEPE Belediye Başkanı İsmail Erdem,
* ŞİLE Belediye Başkanı Can Tabakoğlu katıldılar.

Bir önceki toplantıda alınan karar doğrultusunda mülki idare amirlerinin de davet edildiği toplantıya İstanbul Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, Pendik Kaymakamı M. Haluk Saygı, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet ve Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı katıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün açılış konuşması ile başlayan toplantıda belediyelerin ortak sorunları gündeme getirildi ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Öztürk şunları söyledi: “10 Yıldır Anadolu Yakası’nda görev yapan Belediye Başkanları olarak her ay düzenli olarak bir araya gelip, sorunlarımızı konuşup ortak çözümler bulmaya çalıştık. Kimi zaman yetkilileri davet edip onlardan bilgiler aldık, bir çok konuda siyasi parti ayrımı yapmadan işbirliği yapabildik. Yeni dönemde de yine toplantılarımız işbirliğimiz devam edecek. Yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyor ve hoş geldiniz diyoruz.”

Yapılan görüşmeler neticesinde yeni kurulan belediyelerin temizlik, personel değişimi (deneyim paylaşımı v.b.) yazılım, eğitim ve projelendirme gibi konularda ihtiyaçları tespit edilerek koordinasyonun sağlanmasına, ortak sorunların çözümünde işbirliği yapılmasına karar verildi.

Ayrıca Anadolu Yakası Belediye Başkanları toplantılarının sekretaryasının Pendik Belediyesi ile Adalar Belediyesi tarafından ortak yürütülmesi kararlaştırıldı. Bir sonraki toplantı 2 Temmuz 2009 günü Ümraniye’de yapılacak.

Yorumlar kapalı.