CHP Maltepe’den Belediyede Basın Toplantısı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanı Dr.Atagün Duygulu Maltepe Belediyesi CHP Grup Odası’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıyı CHP’ye mensup Maltepe Belediye Meclis Üyeleri takip ettiler.

Gündemdeki konularla ilgili spekilasyonlara açıklık getirmeye çalışan başkan Atagün Duygulu bazı sorular karşısında işi iyice çıkmaza soktu.
Duygulu ”Topçam Belediyesi’ne gönderilen aracın başkan onayı ile gönderildiğini ve belediye meclis gurubumuzda yine başkan onayı ile reddedildiğini açıkladı.

AK PARTİ İL BAŞKANI AZİZ BABUŞÇU’YA CEVAP
İlçe Başkanı Atagün Duygulu ”Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladığı ”Maltepe Belediyesi’nden 200 kişinin işine son verildi açıklaması doğru bir açıklama değildir. Maltepe Ak Parti Grubu Belediye Başkanımızdan yazılı olarak bilgi istemiş kendilerine yazılı olarak bilgi verilmiştir. Buna rağmen İl başkanının bu kadar yanıltılmasını dikkatlerinize sunuyorum. Ak Parti grubunun ellerindeki bu bilgiyi kamuoyuyla paylaşmamalarını kınıyoruz” dedi.

17 KİŞİNİN İŞ AKDİ FESH EDİLDİ
Atagün Duygulu “Belediyede göreve başlandığından bugüne kadar 17 personelin iş akdi fesh edilmiş olup, kendiliğinden istifa edilenlerle birlikte bu sayı 20’yi geçmemektedir. Belediyenin taşaron firmalarından bazı giriş ve çıkışlar olmuştur, bu da ne partimizi ne de belediyemizi ilgilendirmemektedir.
1 Jeofizik mühendisine belediyede görev verdik. Herhangi başka bir personel alınmamıştır” dedi.

MUSTAFA ZENGİN’E TAM DESTEK
Açıklamalarında Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ile ortak hareket ettiklerini altı çizen Atagün Duygulu şunları söyledi. ”Aldığımız her kararı birlikte alıyoruz, eleştirilere saygı ile yaklaşıyoruz. Bizim için esas olan Maltepe halkının sosyal demokrat düşüncelerle hizmet almasıdır.
henüz iki aylık bir belediyeyiz. konulara tam anlamıyla vakıf olmak için bir kaç aya daha ihtiyacımız var. Kamuoyundan gelen yalan-yanlış iftiralara yönelik haberlere itibar etmemenizi sorunları birebir konuşmayı öneriyorum. Bu şekilde kuracağımız iletişim ağı ile kamuoyu bilgi kirliliğinden kurtulmuş olur.

DUYGULU BAŞKAN ZENGİN’LE ZIT DÜŞTÜ
Bir süre önce Maltepe Belediyesi’nde görev yapan Sadettin Soner’le ilgili kamuoyu bilgisinin yanlış olduğunu söyleyen Dr.Atagün Duygulu ”Bu arkadaşımız belediyemize hiçbir satın alma işi yapmamıştır” demesi üzerine Olay Gazetesi sahibi Ahmet Tükek ”O zaman belediye başkanı yalan mı söylüyor? www.haberdeimza.com’da konuyla ilgili belediye başkanının açıklamaları var.
“Sadettin Soner’den hizmet alındığına dair net beyanatı var” demesi üzerine, İlçe Başkanı Atagün Duygulu ”Yanlış konuşuyorsunuz, başkanımız yalan söylemez” bunun üzerine Tükek ”O zaman siz yalan söylüyorsunuz” dedi. Bunun üzerine konuşma sözlerinden yalan cümlesi çıkartılıp, beyanatlar ters düştü cümlesinde anlaştılar.

Sadettin Soner’in belediyede danışman olarak mı çalıştığı yoksa hizmet alım işi için mi görev yaptığı net olarak belli olmadı. Başkan Duygulu ”Soner hizmet alımı işi yapmış olsa bila bedeldir” dedi.

TURGUT ÖLMEZ ”İFTİRACILARI KINIYORUM”
Daha sonra söz alan Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Turgut Ölmez ”Kamuoyunda belediyedeki ”mescidin kapatıldığı, her yerde şampanya patlatıldığı, norm kadrodaki işçilerin atıldığı, Sadettin Soner’in 97 bin TL’ye ihale aldığı bilgileri tamamen yanlış ve iftiradır. Bize bu iftiraları atanları kınıyorum” dedi.

SALİH DOĞRUYOL ”BİZE KARŞI KARALAMA KAMPANYASI VAR”
Maltepe Belediye Meclis Üyesi Salih Doğruyol’da söz alarak şunları söyledi ”Maltepe’de bize karşı bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Bazı basın organlarında bu işe alet edildiğini görmekteyiz” dedi.

CEMAL ATAGÜN ”BORÇ MİKTARINI NET OLARAK AÇIKLAYACAĞIZ”
Bizlerden istenilen çalışmalar için daha çok erken, şu anda belediyenin işleyişini ve eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Belediyenin ne kadar borcu olup olmadığını ancak 1 yıllık bir çalışmayla toparlanabilir. Ayrıca bizim bilgimiz olmadan araçlar kiralanmış, biz kimseye araç vermiyoruz. Belediyeye ait fazla araçları spor kulüplerinde, sosyal ve sivil toplum örgütlerinin emrine vereceğiz” dedi.

Ö.LÜTFÜ SOMUN ”BAŞIBÜYÜK’TEKİ HAKLARIMIZ AYNEN DEVAM EDİYOR”
Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi ile yakından ilgileniyorum. Daha başka neleri başıbüyük halkına kazandırırızın peşinde koşuyorum. Başıbüyük halkına daha çok hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.