Kan Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanın üretilemediği ve kaynağının sadece insan olduğu düşünüldüğünde, Kan bağışının önemi daha fazla ortaya çıkıyor. Hayati bir öneme sahip olan kan bağışı kampanyaları, aslında kişi ve kurumlara düşen sosyal bir sorumluluk. Bu sorumluluğun bilincinde hareket eden Maltepe Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü de, Kızılay ile birlikte Maltepe meydanında kan bağışı kampanyası başlattı.

" Kan bağışı hayat kurtarır " sloganı ile düzenlenen kampanyaya, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, Maltepe ilçe Emniyet Müdürü Necmettin Pek, Kızılay Maltepe şube Başkanı Hanifi Mutlu, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Öğrencilerden oluşan Karadeniz yöresi Halk oyunu ekibinin gösterisinin ardından kan verme işlemine geçildi. Hemşireler tarafından kendisine verilen formu dolduran Başkan Mustafa Zengin ve beraberindekiler, daha sonra çadıra geçerek kan verdiler. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in kan verme esnasındaki neşeli tavırları ve çevresindekilere yaptığı şakalar dikkat çekti. Daha sonra kampanyaya katılan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Zengin, Kan vermenin önemine değindi.

05.06.2009 Cuma günü başlayan ve üç gün devam edecek olan kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar, Pazar günü saat beşe kadar Maltepe meydanında kurulan çadırlara gelerek kan verebilirler.

Yorumlar kapalı.