1.Maltepe Tavla Şampiyonu Tahir ÇİL

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamlık Çay Bahçesi 1.Maltepe Tavla Turnuvası 6 Haziran 2009 Cumartesi günü yapıldı.

Turnuvanın 1.si İşadamı Tahir ÇİL
turnuvanın 2.si Anadolu Gazetesi Necmi SEZEN
turnuvanın 3.sü Meclis Üyesi M.Ali CANDAŞ
turnuvanın 4.sü Meclis Üyesi Zeki Şahin ve turnuvanın En Centilmeni Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin oldu.

TURNUVAYA KAYMAKAM OKUR İZLEYİCİ,
BAŞKAN ZENGİN OYUNCU OLARAK KATILDI

Maltepe Çamlık Çay Bahçesi’nde geleneksel olarak düzenlediği tavla turnuvasına;
Maltepe Kaymakamı Ahmet OKUR, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa ZENGİN, Maltepespor Başkanı Hanifi MUTLU, Kartal ve Adalar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefaalet Koop. Başkanı Nuri ERKOÇ, Maltepe Belediyesi Meclis Üyelerinden M.Ali CANDAŞ, Zeki ŞAHİN, Masiad Başkanı İlhan ÖZÜPEKOĞLU, işadamlarından İsmet TEPRET, Bahattin YETKİN, Nursan SELÇUK, Kadri KARAMAN, Naci ŞAHSUVAROĞLU, Cevizli Kültürspor Başkanı Gökay ERGÜN, ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent BIYIKLI katıldılar.

TURNUVALAR DEVAM YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK
   Çamlık Çay Bahçesi İşletmecilerinden Murat Karaman turnuva sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi ” Yaz boyunca her ay sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Halkımıza hoş vakit geçirttirmek için yarışmacı ruhunu ve tahammül gücünü arttırmaya yönelik faaliyetlerimiz devam edecektir. Önümüzdeki günlerde eş’li okey ve tavla turnuvaları yapacağız.

GAZETECİLERİ FİNALDE NECMİ SEZEN TEMSİL ETTİ
   Tavla turnuvasına katılan ve Maltepe’de yayın yapan yerel gazete temsilcilerinden; Songün Gazetesi Necmettin Sezen, Olay Gazetesi Ahmet Tükek, Murat Barış, Parantez Gazetesi Hasan Ağcan, Haberde İmza Sevgi Özdemir birinci turlarda rakiplerine yenilerek turnuvada elendiler.

BAŞKANLARDA ERKENDEN ELENDİ
   Turnuvanın favori oyuncularından Mustafa Zengin 2.turda, Maltepespor Başkanı 1.turda ve Cevizli Kültürspor Başkanı Gökay Ergün’de 1.turda elendiler.

TURNUVAYI ”İSTAVDER” DENETLEDİ
   Maltepe Çamlık Çay Bahçesi’nde düzenlenen Maltepe Tavla Turnuvası’nı profesyonelce hakemlik yapan İstanbul Tavlacılar Derneği Denetleme Kurulu Üyesi Doğan Sunar’da takip etti.
Oyunun gidişatını takip eden ve Türkiye tavla sıralamasında da 9.sırada yer alan Sunar ”Çok güzel ve kaliteli bir turnuvaydı, ilk olmasına rağmen çok başarılı geçti, kendimi yıllardır organize edilen bir turnuvada zannettim. Tüm yarışmacıları tebrik ediyorum” dedi.

TURNUVAYA KATILAN TAVLACILAR
   64 yarışmacının yer aldığı turnuvaya; Ahmet TÜKEK, Murat BARIŞ, Necmi SEZEN, Metin ÖZEN, Ufuk DEMİREL, Murat KARAMAN, Gökay ERGÜN, Bülent BIYIKLI, Emre ATALAY, Celal DEMİRLİ, Ali DEMİRLİ, Hülya DEMİR, Alper LADİK, Sedat ŞAHİN, Zeki ŞAHİN, Ferzende KATAR, Osman KARAŞAH, Galip AKDOĞAN, İsmail KASTAKOĞLU, Ali VARDAR, Kıvanç ÖZEN, Prof.Dr.Mustafa ZENGİN, Hanifi MUTLU, Sevgi YAZICI, Doğan SUNAR, Tayfun YILDIRIM, Barış ULUCAN, Bahattin YETKİN, Necmettin SEZEN, Tahir ÇİL, Beşir İSPİR, Ali Cengiz, GENCER, Yavuz GÖNÜL, Mehmet TANYELİ, Hakan KARAKUŞ, Remzi BAHADIR, Hasan AĞCAN, Remzi KARAMAN, Ertan KARAMAN, Feridun BARAN, Osman KAVAKLI, Kayhan AYTAN, Enes KARATEN, Metin ŞAHİN, Fatih ŞAHİN, Murat PİŞKİN, Kadri KARAMAN, M.Ali CANDAŞ katıldılar.

FİNAL’DE NECMİ SEZEN & TAHİR ÇİL KARŞILAŞTI
   64 katılımcı ile 5 saat süren tavla turnuvasında Tahir Çil yarı finalde Zeki Şahin’i yenerek finale çıktı. Necmi Sezen’de yarı finalde M.Ali Candaş’ı yenerek finale yükseldi. 7 oyun üzerinden oynanan final maçında 2-0 öne geçen Necimi Sezen’i Tahir Çil yakalayarak skoru 2-2 yaptı, daha sonra 5-4 öne geçen Sezen, Tahir Çil’in hamlelerine karşılık veremeyince oyunda 7-5 mağlup ayrılarak turnuvanın ikincisi oldu. 1.olan Tahir Çil’e şampiyonluk kupasının yanı sıra birde tavla takımı hediye edildi.
   Şampiyonluk maçı öncesinde 3.lük maçında karşı karşıya gelen iki belediye meclis üyesi olan Zeki Şahin ve M.Ali Candaş arasındaki kıyasıya mücadelenin galibi de M.Ali Candaş oldu.

* FOTOĞRAFLARLA TAVLA TURNUVASI *


* Turnuvanın Tavla Şampiyonu Tahir Çil’in ödülünü
Maltepe Belediyesi Eski Meclis Üyesi Zeki Çakır verdi


* Turnuvanın 2.si Gazeteci Necmi SEZEN’in ödülünü
Gazeteci Sevgi ÖZDEMİR verdi


* Turnuva 3.sü Meclis Üyesi M.Ali CANDAŞ 3.lük maçında
Meclis Üyesi Zeki Şahin’i yenerek ödülünü aldı.


* Necmi Sezen Yarı Final’de M.Ali Candaş’ı yendi.


* Tahir Çil Yarı Final’de Zeki Şahin’i yendi.


* Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ve Kartal & Adalar Esnaf
Sanatk.Koop.Başkanı Nuri Erkoç’da tavlacıları izlediler.


* Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin turnuvanın
En Centilmen oyuncusu seçildi.


* Maltepespor ve Kızılay Başkanı Hanifi Mutlu ilk turda 3-0 öne
geçmesine rağmen rakibine yenildi.


* Doğan Sunar’da 3.turda turnuvaya veda etti.


* Murat Karaman 2.turda M.Ali Candaş’a yenildi.


* Ali Vardar 3.turda turnuvaya veda etti.


* Bülent Bıyıklı 2.turda Tahir Çil’e yenildi.


* Sedat Şahin 3.turda turnuvaya veda etti.


* Fatih Şahin’de 3.turda Necmi Sezen’e yenildi.


* Ali Vardar 3.turda Tahir Çil’i zorlamasına rağmen
5-4 yenilmekten kurtulamadı.


* Tavla severler güzel bir günü geride bırakarak birlikte
olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yorumlar kapalı.