Tedavi gören iş adamı AIDS’li çıktı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kemer İlçesinde, bir ay önce AIDS şüphesiyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan iş adamı 30 yaşındaki S.K., AIDS’li çıktı.
Evli ve iki çocuk babası S.K.’nın Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’nde yapılan eliza testi pozitif çıktı. Hastaneden geçen hafta taburcu edilen S.K.’nın tedavisine ayaktan devam edilecek. Bu arada İl Sağlık Müdürlüğü, S.K. ile ilişkiye girenleri hastaneye başvurmaları konusunda uyardı.

Kemer’de yaşayan S.K. da HIV virüsüne rastlanmasıyla ilçede panik yaşanmıştı. Kemer’de 35 kişi eliza testi yaptırmak için hastanelere başvururken, S.K. dışında üç kişi de daha virüs belirlendiği iddia edilmişti.

İşadamı S.K. ile ilişkisi olduğu iddia edilen beş yıldızlı bir otelde kadın güvenlik görevlisi olarak çalışan N.Ç. ve eşinde de HIV’e rastlandığı öne sürülmüştü. Ayrıca ilçenin küçük olması nedeniyle deşifre olmak istemeyen çok sayıda kişinin Antalya’da özel hastanelere giderek AIDS testi yaptırdığı ileri sürülmüştü.

[B]SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN UYARI[/b]

Kemer Sağlık Grup Başkanlığı, Antalya Sağlık Müdürlüğü’yle koordineli bir şekilde çalışarak Kemer’de S.K. ile ilişkiye girmiş kişiler ile onların ilişkiye girdiği kişileri tespit için çalışma başlattı. S.K. ile ilişkiye girenleri hastaneye başvurup eliza testi yaptırmaları konusunda uyaran İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların bilgi almak için Sağlık Müdürlüğü’nün AIDS danışma hattını arayabileceğini açıkladı.

Yorumlar kapalı.