Altınok Öz Gazetecilere ”Borç Batağındayız” Dedi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Belediyesi yerel gazetecilerle Samare Restoran’ta biraraya geldi.

Sabah 7:30’da yapılan toplantıya Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve eşi Feray Öz, Başkan Yardımcıları, Danışmanı Mimar Kubilay Köse katıldı.

Kartal Belediyesi’nin adeta borç batağına saplandığını ifade ederek sözlerine başlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz,” Kartal Belediyesinin bütün malları haciz altında. Bu sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz” dedi.

Kartal Belediyesi’nde göreve gelişinin 2 ayın belediyeyi algılama süresi şeklinde geçtiğinin altını çizen Belediye Başkanı Altınok Öz,”Bizim borçları ödemek için istediğimiz yetki Kartal Belediyesi’nin borcunun yeniden yapılandırması gerektiği noktasında idi. Kartal Belediyesi’nin toplam borcu 56 milyon 348 bin 851 liradır.

Şirketlerle ilgili olarakta Karyapsan’ın 1 milyon 780 bin lira alacağı var, 3 milyon borcu var. Karturşaş’ın 455 bin lira alacağı var, 976 bin lira borcu var. Kartalşaş’ın 232 bin 477 lira alacağı var, 1 milyon 472 bin 871 lira borcu var. Toplam üç şirketin borç tutarı 2 milyon 981 bin 394.Yani Kartal Belediyesi’nin toplam borcu 56 milyon. Kartal Belediyesi’nin mali portresi aşağı yukarı bu” diye konuştu.

Belediye Başkanı Altınok Öz, Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak ta şunları söyledi: “Kentsel dönüşüm ile ilgili ilginç bir olay var. Mülk sahiplerini, vatandaşı rahatsız ve huzursuz eden Kentsel Dönüşüm Projesi’ne parayı veren, planı yaptıran onlar. Ama bu konuda bize bilgi verirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi işin içinde yok. Konu ile ilgili bize gelen arkadaşlara şunu söyledim.

Çok büyük yanlışlıklar yapmışsınız bu yanlışlarınızı biz seçim meydanlarında kullandık ve de OY aldık. Teşekkür ederiz. Şimdi ben size Kartal Belediye Başkanı olarak soruyorum. Ben bu halkı ne yapacağım? Bunun cevabını bana verin, bende halka veriyim. Soru bu,cevabı yok.

İçine halkın girmediği, yönetici olarak benim girmediğim, mülk sahibi olarak ta vatandaşın bilmediği sorunu nasıl çözmeye uğraşıyorsunuz? Tabiî ki yine yanıt yok İstanbul BŞB’den gelen arkadaşlara şunu da söyledik. Buradaki hak sahiplerine, mülk sahiplerine ve halka sorulmadan planlanmış. Gidin bir çalışma yapın bu yeni bir çalışma olsun.

Ve bu çalışmanın içinde de halk olsun. Halkın içinde olmadığı bir olayın içinde bizim yer almamız söz konusu değildir. Yani burada Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında oradaki bir insanı alıp, bir başka yerde yerleştiriyorsanız, insan kalitesini yükselteceğim diyorsanız ve sosyal seviyeyi yükselten bir projeyi yapmıyorsanız, halkın dönüşümünü de içine koymuyorsanız o projeye “EVET” demeyeceğiz dedik. Projeyi hazırlayan Zaha Hadit’e milyonlarca dolar verilmiş. Ne var ki şeklin içinde Kartal Belediyesi’nin ayağı yok” ifadesini kullandı.

Öz, “Sosyal demokratız ama sermaye düşmanıda değiliz. İdeolojik yapılanma içinde de değiliz. Kartal’ın gelişmesi, güzelleşmesi ve insan kalitesinin, insan değerlerinin öne çıktığı bir oluşuma da HAYIR” demeyiz.

Yorumlar kapalı.