Mustafa Zengin Gümüşhane’de Destek Turunda

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gümüşhane’nin Tekke Beldesi’nde belediye başkanlığı için 7 Haziran tarihinde tekrarlanacak olan seçim öncesinde beraberinde Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin ile birlikte Gümüşhane’ye giden CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ayağının tozuyla basın toplantısı düzenlediler.

CHP Gümüşhane Tekke Belediye Başkan Adayı Rahmi Ertürk’e destek vermek için Gümüşhane’ye giden Tekin yaptığı konuşmasında; ”Suriye sınırındaki mayınlı arazinin temizlenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Maltepe Belediye Başkanı Prof Dr Mustafa Zengin basın toplantısında yaptığı açıklamasında 28 Şubat sonrasında Amerika’nın ve İsrail’in uşağı olmaya aday olmuş bir nesil çıktı.Bu nesilde maalesef ülkeyi buralara kadar getirmiştir. 2007 Yılında beri söylüyorum. Arkadaşlar siz bu insanların Müslüman olduklarını söylüyorsunuz. Bunlar vatan haini, vatan haini Müslüman olmaz. Bizim toplumumuzda vatan haini o değerlerlerle bağdaşmaz. Vatan haini nasıl olur toprakları satarak olur. Ülke toprakları satılıyor.”dedi.

Gürsel Tekin ve beraberindeki heyet basın toplantısının ardından Tekke beldesine hareket etti. Tekin ve beraberindekileri kalabalık bir partili grup karşıladı. Tekin partililerle yaptığı sohbette “AKP bir konjuktur partisidir, mutlaka iktidardan gidecektir. Türkiye’nin sorunlarını çözecek olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal demokrat anlayışıdır. Türkiye CHP iktidarıyla rahatlayacaktır. İlk genel seçimde iktidar olabilmemiz için daha çok çalışmalı, halka daha çok gitmeliyiz” dedi. Tekin ve beraberindeki heyet Tekke belde örgütündeki toplantının ardından esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu. Tekkeli seçmenlerle konuşan Tekin partisine destek istedi. Tekkeli yurttaşlarda işsizlik ve ekonomik krizin hat safhada olduğunu, bölgeden bu nedenle sürekli göç yaşandığını dile getirdiler.

29 Mart yerel seçimlerinde Gümüşhane’nin merkeze bağlı Tekke beldesinde seçimler iptal edilmiş ve belediye başkanlık seçiminin 7 Haziran günü tekrar yapılmasına karar verilmişti.

Seçim öncesi Gümüşhane’ye giden CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ile Bayburt ve Trabzon İl Başkanları Tekke Belediye Başkan Adayı Rahmi Ertürk’e destek vermek amacı ile Gümüşhane ve Tekke beldesi’nde ziyarette bulundular.

Yorumlar kapalı.