Maltepe’de Cisco BTT Sertifika Töreni

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesinde öğrencilere yönelik başlatılan Cisco Bilişim Teknolojilerinin Temelleri (BTT) kursu sertifika törenine Amerika Indiana Üniversitesinden akademisyenler ve Cisco Program Yöneticileri katıldı.

28.05.2009 tarihinde gerçekleşen sertifika törenine A.B.D. Indiana Üniversitesi’nden Prof. Alan R. Dennis , Prof. Thomas M. Duffy, Dr. Kelly McNamara, A.B.D. Cisco Learning Institute Program Yöneticisi Ahmet Uludağ, Türkiye Cisco Networking Akademisi Programı Yöneticisi Deniz Sungurlu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Dr. Ömer Delialioğlu katıldı. Saat 14:00 da başlayan törene kursumuzu başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan 43 öğrencimizin yanı sıra veliler ve diğer öğretmenlerde hazır bulundu.

Tören öncesinde Cisco yetkilileri ve Indiana Üniversitesi’nden gelen akademisyenlerle okul yönetimi ve Cisco eğitmenleri arasında yaklaşık 45 dakikalık bir toplantı yapıldı. Toplantıda eğitimler konusunda karşılıklı bilgilendirme yapıldı. Daha sonra sertifika törenine geçildi.

Sertifika töreninde konuşan Maltepe İlçesi Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni Ahmet CANDEMİR şunları söyledi.

“Bilişim Teknolojilerinin Temelleri (BTT) kursunu uzun bir maraton sonunda tamamlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin çok önemli bilgi ve beceri kazanmasına neden olan kursumuzu İstanbul ilinde başlatıp, ilk defa bitirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Biz öğrencilerimizden ne kadar gurur duyuyorsak şu anda velilerinde aynı gururu taşıdıklarını biliyoruz. Bu süreci tek başımıza değil ilçemizde bir ekip ruhu ile başardık. Bu sürecin başlangıcında ve devamında bize her türlü desteği esirgemeyen İlçe milli Eğitim müdürümüz sayın Ferşat Ayar Bey’e, kurs başlangıcından bu güne kadar her zaman bizi destekleyen okul müdürümüz sayın Durmuş Aydın Bey’e, okul müdür yardımcılarımıza, Eğitici Bilişim Teknolojileri İl Formatörümüz Hamit İvgin hocama, Cisco eğitmenimiz ve ayrıca Anadolu yakası sorumlusu Cengiz Demirbaş hocama teşekkür eder, çocuklarını bu eğitime gönderme bilicinde olan siz velileri ve kursa katılan öğrencileri tebrik ederiz.

Okul olarak bu atmış olduğumuz adım bir ilk değildir. Biz 2006 senesinde de yine öğrencilere açtığımız yoğun bir kurs programı sonucunda 10 öğrencimizi ECDL (European Computer Driver Licence) sertifikası sahibi yaptık. Bir sonraki sene ise bu adımımız devam ederek sertifika alan öğrenci sayımızı artırdık. Bu sertifikayı Türkiye de ilk defa bir devlet okulunda biz gerçekleştirmiş olduk. Şu anda bu sertifikaya sahip öğrencilerimizden aldığımız geribildirimlerde, sertifika sahibi öğrencilerimiz, bu sertifika programını uygulayan öğrenim gördükleri üniversitelerde bilgisayar derslerinden muaf olduklarını, iş bulma konusunda ise önlerinin açıldığını ifade etmektedirler. Bu durumun Cisco sertifikasına sahip öğrencilerimiz için de gerçekleşeceğini umuyorum.”

Sertifika töreninde konuşan okul müdürü Durmuş AYDIN şunları söyledi.

“İnternet ortamına erişimin ve bilgi iletişiminin büyük ölçüde yaygınlaştığı günümüzde, özellikle network güvenliği konusunda uzman kişilerin ihtiyacı her geçen gün daha da artmaktadır. Bu ihtiyacı giderme aşamasında bakanlığımızın yürüttüğü projeye katkı sağlamak amacıyla okulumuzda böyle bir projeyi başlatmış ve güzel bir çalışmanın sonunda sadece bu projeyi şimdilik bu dönem için bitirmiş bulunuyoruz. Eğitimler sonunda, öğrenciler ve yetişkinlerden oluşan bir hedef kitleye bilişim teknolojileri ve network konularında teorik ve pratik bilgilerin verilmesi amaçlamıştır. Böyle bir programı da, dünyaca tanınmış Cisco firması ile yapmanın gururunu taşıyoruz. Kursa katılan tüm öğrencilerimizin öğrendikleri konular çerçevesinde kendilerini daha da geliştirerek ileride kamu, özel sektör kurum ve kuruluşların insangücü ihtiyacını karşılayacağını temenni ediyorum.”

Daha sonraTürkiye Cisco Networking Akademisi Programı Yöneticisi Deniz Sungurlu ise konunun önemini anlatan bir konuşma yaparak velilere ve öğrencilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Tüm öğrencilerimize sertifikaları katılan konuklar aracılığı ile takdim edildi. Son olarak tüm katılımcılar, veliler, öğrencilerle bir hatıra fotoğrafı çekildi. Tören sonrasında gelen misafirlere okul ziyareti anısına hediyeleri verilerek uğurlandı.

Yorumlar kapalı.