Başkanlar Mezuniyet Törenine Katıldılar

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2008–2009 Eğitim ve Öğretim sezonunun bitmesine sayılı günler kala Maltepe’deki bazı okullar düzenledikleri kep törenleri ile mezuniyete ayrı bir anlam katıyor.

Turgay Ciner İlköğretim Okulu’nun düzenlediği kep giyme töreninde öğrenciler ve veliler duygulu anlar yaşadılar.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Belediye Başkan yardımcısı Dilek Çelik, Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, İl genel Meclis Üyesi Cesur Kılıç, , öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törende mezuniyet sevinci ile ayrılığın hüznü aynı anda yaşandı.

Törende bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Eğitimde asıl zor günlerin şimdi başladığına dikkat çekerek “ önünüzde çalışmanız gereken uzun bir süreç var. Benim, sizlerin bu süreçte başarılı olarak Ülkenize ve ailenize faydalı bireyler olacağınıza inancım tamdır “ diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Orta öğrenimin ardından Üniversite hayatının başlayacağına dikkat çekerek, başarı sadece çalışanın ve isteyenindir diye konuştu. Okul Müdürü İsmail Levent Kargılı ise, İlköğretimden mezun olan öğrencilere başarılı olmaları için çok çalışmaları gerektiğini öğütledi.

Kep fırlatma töreni sonrası öğrenciler için hazırlanan pasta kesilerek davetlilere dağıtıldı. Daha sonra Belediye Başkanı Mustafa Zengin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar ve İl genel Meclis üyesi Cesur Kılıç tarafından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.


Öğrenciler mezuniyetin mutluluğunu keplerini havaya atarak
renklendirdiler

Yorumlar kapalı.