Meteorolojik uyarı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana ve çevresi başta olmak üzere Doğu Akdeniz’de kuvvetli yağış bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ”Meteorolojik Uyarı”da, halen Doğu Akdeniz üzerinde bulunan yağışlı hava kütlesinin gece ve gün boyunca Adana başta olmak üzere Osmaniye, Hatay, Mersin, Silifke ve Anamur çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa neden olmasının beklendiği bildirildi.

Uyarı’da metrekareye 35-50 kilogram yağış düşebileceği belirtilerek, olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması istendi.

[b]TRAKYA’DA HAFİF KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR[/b]

Trakya’da hafif kar yağışı etkili oluyor. AA muhabirinin Edirne Meteoroloji Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, hafif kar yağışı görülen kentte öğleden sonra çok bulutlu hava etkili olacak.

Hava sıcaklığının ise 1,5 derece olduğunu ifade eden yetkililer, yarın sıcaklığın eksi 3-6 derece, pazartesi günü ise eksi 1-9 derece arasında olacağını öylediler. Yetkililer, hava sıcaklığının artacağını belirterek, çarşamba günü sıcaklığın 16 dereceye ulaşacağını bildirdi.

Karayolları yetkilileri, Edirne-Havsa ilçesi yolunda da hafif kar yağışının etkili olduğunu, TEM Otoyolu’nda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığını, şu anda kapalı bir yolun bulunmadığını belirtti. Kırklareli’nde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oluyor.

Yorumlar kapalı.