Maltepeliler Ezginin Günlüğü İle Eğlendiler

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü Ezginin Günlüğünü Maltepeliler ile buluşturdu. Maltepe sahilde bulunan İDO iskelesinde düzenlenen konsere gelen vatandaşlar, şarkılara birlikte eşlik ederek keyifli bir akşam geçirdiler.

BELEDİYE PERSONELİNDEN
HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
Akşam saat sekizde başlayan programda, önce Maltepe Belediyesi Halk oyunları ekibinin gösterisi vardı.
Yıllarını folklor’a vermiş Ramazan Narman ve Bülent Uzun hocanın nezaretinde çalışmalarını sürdüren ekip, İzmir yöresinden sergiledikleri birbirinden güzel oyunlarla akşama ayrı bir renk kattılar.

Tamamı Belediye personelinden oluşan ekip, Maltepeliler tarafından beğeniyle izlendi.

Daha sonra Ezginin Günlüğü grubu sahneye gelerek Maltepelilere unutulmaz anlar yaşattı. Nadir Göktürk, Hüsnü Arkan, Eylem Atmaca, Cafer İşleyen ve Erkan Gürerden oluşan grup üyeleri, Darda mıyız, Rüya, İlk aşk gibi hafızalarda yer eden albümlerindeki sevilen parçalarını seslendirdi.

Sigaramın dumanına sarsam, Bana bir koca lazım, Eksik bir şey gibi parçalar coşkuyla dinlendi. Grup ayrıca seksenli ve doksanlı yıllarda çıkardıkları Ebruli ve Bahçedeki sandal gibi eski albümlerindeki parçalara da yer vererek Maltepelileri geçmişe götürdü. Grup üyelerinin söylediği parçalara hep beraber katılan vatandaşlar, zaman zamanda telefonları ile fotoğraf çekerek o anı ölümsüzleştirdiler. Grup alkışlarla konserini tamamladı.

Konserin sonunda yoğun programı dolayısı ile programa katılamayan Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in yerine vekâleten Başkan Yardımcısı Dilek Çelik sahneye çıktı.

Gruba bir buket çiçek takdim eden Dilek Çelik, grup üyelerine tek tek teşekkür etti.

Konserlerin tüm hızıyla devam edeceğini müjdeleyen Başkan Yardımcısı Dilek Çelik “programımıza gelen sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.