Maltepe Belediyesi’nde Borç Bilmecesi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi’nin Fikri Köse dönemine ait borç miktarının ne kadar olduğu çelişkilerle ortaya konuluyor. Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin borç miktarını 25 trilyon olarak ilan ederken, başkan yardımcısı Dilek Çelik borcun 30 trilyon olduğunu söylüyor.

Hesap İşlerinden sorumlu Eski Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Halim Kanatçı ise borcun 8 trilyon olduğu ifade ediyor. Şimdi bu karmaşık durum vatandaşlar tarafından ciddiyetli bir açıklama bekliyor.

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa ZENGİN:
Basına verdiği beyanatta borç miktarını 25 TRİLYON olarak açıkladı.

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Dilek ÇELİK:
Başkan Yardımcısı Çelik Amatör spor kulüpleri yemeğinde yaptığı açıklamada borç miktarının 30 trilyon olduğunu söyledi.

Maltepe Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Halim KANATÇI:
Hesap Uzmanı Kanatçı, Borç miktarının 8 trilyon olarak açıklamış ve bu borcun emlak vergileriyle hemen kapana-cağını ifade etmişti.

Bugün (20.Mayıs.2009) tarihli Olay Gazetesi’de ”Maltepe Belediyesi’nde Borç Bilmecesi Haberi” yayınlanıp Maltepe’de dağıtımığı yapıldıktan sonra Olay Gazetesi’ni arayan Maltepe Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Halim Kanatçı haberle ilgili daha detaylı bilgiler verdi.

Halim Kanatçı: ”Bizlerin bıraktığı bu borcun nereden kaynaklandığı ve nereden kapatılacağı açıkça ortadadır.

Gülsuyu Kültür ve Spor Kompleksine 5 yıla yayılmış ödeme planı,
Zihinsel Engelliler Kompeksine ait yine 5 yıla yayılmış yine ödeme planı vardır.

Gülsuyu Kompleksi bu yıl tamamlandıktan sonra önümüzdeki yıl kiraya verildiğinde burası da kendi borcunu kendisi kapatacaktır. Ve gelecek yıllarda Maltepe Belediyesi’ne ciddi gelirler sağlayacaktır.

Daha önceki beyanatımda da belediyenin 7-8 trilyonluk borç miktarının da emlak vergileriyle kapanacağını, kriz nedeniyle bu yıl tümü yapılamasa dahi 4-5 trilyon tahsilat yapılabileceği ve geriye kalan miktarında önümüzdeki yıl temizleneceğini ifade etmiştim.

Zaten belediyelerin gelir ve giderleri denetim altındadır. Geçtiğimiz yıllarda da ulusal gazetelerde ”Maltepe Belediyesi’nin borcu yoktur” diye defaaten haberler yayınlanmıştı.

Yorumlar kapalı.