Ahmet Tükek Yorumluyor…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Maltepe Belediyesi’ne ait 34 UT 0087 plakalı makam aracının “USULSÜZ HİBE” ile Topçam Belediye Başkanı Erhan Köleoğlu’nun emrine tahsis edilmesi ve bu araçla kaza yapmasıyla birlikte yaşanan paniklemeler bu araca onay verenlerin çuvallamasına sebep olmuştur.

Maltepe Belediyesi’ne ait makam aracının kaza yaptıktan sonra ulusal basında yer almasından iki gün sonra Maltepe Belediye Meclis gündemine getirilerek, bu aracın Topçam Belediyesi’ne hibe edilmesi teklif edildi.

Gerek komisyon raporları gerekse Maltepe Belediye Meclis Üyelerinin “HAYIR” oyları aslında doğru okunması gereken ciddi bir mesaj içermektedir.

Maltepe Belediye Meclisi Üyeleri bu aracın kendilerinin onayı ve haberi olmadan bir emrivaki ile karşı karşı kalmayı içlerine sindirememişlerdir.

Maltepe Belediye Meclis Üyeleri meclisin yetkisinin gasp edilmesini, izinsiz kullanılmasını reddetmişlerdir.

Meclis Üyeleri bu aracın Topçam Belediyesi’ne hibe edilmesini sağlayan imzaların hukukla karşı karşıya bırakılmasını benimsemiştir.

Maltepe Belediye Meclis Üyeleri adam yerine konulmamayı, kendilerinin bilgisi hilafına iş yapmak isteyenlere ciddi bir uyarıda bulunmuştur.

Maltepe Belediye Meclis Üyeleri aldıkları kararla; memur başkan yardımcısı ve belediye başkanına güvenmediklerini ortaya net bir şekilde koymuşlardır. Maltepe Belediye Meclis Üyeleri’nin bu ONURLU DAVRANIŞLARI halktan aldıkları güçle daha da parıldamıştır.

Kendi yetkilerini başkalarının kullanmasına asla izin vermeyecek-lerinin altını çizmişlerdir.

Bu meclis üyeleri aldıkları bu kararları ile Maltepe siyasi tarihine örnek bir davranış sergileyerek geçmiştir.

Onlarla gurur duyduğumuzu, tarihe de bir not düşmek üzere de gazetemizin manşetine taşıdığımız bu olay ileri de yaşanabilecek daha da büyük olayların önlenmesi adına da önemli bir milat olmuştur.

Maltepe Belediye Başkanı Başkanlık yetkisini kullanarak 1 değil, 10 araçta hibe edebilmelidir. Ancak bu belediye meclisinin onayı ile olmalıdır.
Halkın seçtiği belediye meclis üyelerine saygı göstermek ilk önce seçilmiş bir belediye başkanının asli görevidir.

Teknik başkan yardımcısı, imar müdürü, satın alma müdürü, ihale komisyonu, belediye encümeni başkan ve üyeleri için ön görmediği ve onları belediyenin servis aracına mahkum eden bir anlayışın ne kadar yanlış olduğu, ihale, arazi ve inşaat mafyasının kol gezdiği ülkemizde, trilyonluk alım ve satım yapan yetkilileri servis arabasıyla evine gönderme fikri olsa olsa bir fantazidir.

Onların güvenliklerinden de sayın belediye başkanı sorumludur.

Topçam Belediyesi başkanının emrine verdiğiniz aracı kendi müdür ve başkan yardımcılarından esirgemeniz bir çifte standarttır.

Yazdıklarımızın doğru anlaşılması
Eleştirilerin yerine oturabilmesi, yanlışlardan vazgeçilerek, doğrularla halka hizmet etmenin gerekliliği umarım ki doğru anlaşılır.

Belediye meclisinin yetkisini bir memura kullandırırsanız.

Onun aklıyla usulden feragat ederseniz. Akıbet feci olacaktır.

Oysa teslim olunması gereken yer ve makam her zaman SEÇİLMİŞLERdir.

Halkın oyları ile seçilen Maltepe Belediye meclis üyelerini tebrik ediyor aldıkları bu kararın Maltepemizde bir milat oluşturduklarını ve meclis iradesine uzanan keyfiyetinde son bulmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.