Başkan Arama Kurtarma Tatbikatına Katıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkanlığı Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından başlatılan arama kurtarma tatbikatları başarıyla devam ediyor. 3 gün önce 25 kişilik BAK ekibi ile başlayan tatbikat çalışmalarının ilk aşaması, Küçükyalı Emek Camii’nde enkazda yaralı arama şeklinde gerçekleştirilmişti.

BAŞKAN’DA TATBİKATA KATILDI
Arama kurtarma tatbikatının üçüncü bölümünde ise yaralıyı yüksekten kurtarma çalışması yapıldı. Tatbikat çalışmasına Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ile birlikte Başkan Yardımcısı Dr. Fevzi Karaağaçta katıldı. Doktor olması sebebiyle bu tür çalışmalara önem ve destek veren Başkan Zengin, bizzat tatbikata kendide katıldı. Baret takıp, halat kuşanan Başkan, ikinci kattan yüksekten kurtarma çalışması kapsamında başarıyla aşağıya inerek tatbikatı tamamladı. Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in yüksek performansı tatbikatı izleyenler tarafından alkışlandı.

DİLEĞİMİZ; BUNLARA İHTİYAÇ DUYACAK OLAYLAR YAŞANMASIN
Maltepe Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü BAK ekibi tarafından sürdürülen tatbikat için açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Zengin, “Kullanılacak ekipmanlar yeni, ekip işin ehli ve donanımlı. En Başta dileğimiz kurtarılmaya gerek duyulacak olayların yaşanmamasından yana” şeklinde konuştuktan sonra BAK ekibini tebrik ederek başarı diledi.
Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Fevzi Karaağaç tarafından Başkan Zengin’e Arama Kurtarma Ekipleri tarafından kullanılacak ve Belediyeye yeni alınan cihaz ve ekipmanlar tanıtılarak ne işe yarayacağı konusunda bilgi verildi.

HER YERDE BULUNMAYAN EKİPMANLAR      
Birçok belediyede bulunmayan, çubuk demirleri kesme ve trafik kazalarında ihtiyaç duyulan araçta sıkışan yaralıyı kurtarmak için gerekli olan cihaz arama kurtarma ekipmanlar arasında dikkat çekti.

Maltepe Doğubank Namık Kemal Caddesi’nde bulunan metruk bir binada gerçekleştirilen tatbikata belediyenin değişik birimlerinde görev yapan 7’si bayan olmak üzere toplam 25 personel katıldı. Tatbikatta belediye doktoru Cem Çetin ve belediye ambulansı da hazır bulundu.

Konuyla ilgili bilgi veren Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Fevzi Karaağaç, “ 3 gün önce başlattığımız tatbikatımız ayın on altısında kuyular düzü mevkiinde gece tatbikatıyla son bulacak. Burayı seçmemizin nedeni herhangi bir afet halinde buranın ilçedeki 1 no’lu çadır alanı olmasıdır.
Yeni cihazlar alındı. Eğitimlerimiz sonbahara doğru büyük arama kurtarma ekiplerinin katılımıyla devam edecek. Ayrıca Mahalle muhtarlıklarına bağlı arama kurtarma ekipleri olan MAG’ları da bu çalışmalarımıza katıyoruz ve katmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu

Yorumlar kapalı.