Engelliler, Zengin’e TÜRK BAYRAĞI Hediye Etti

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Engelliler Vakfı’nın düzenlediği kermese destek vermek için Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’de açılış törenine katıldı.

Kartal Dragos’ta bulunan merkez binada düzenlenen kermeste, engelli çocuklar tarafından yapılan el işi ürünler ile aileleri tarafından hazırlanan yiyecekler sergilendi. Ayrıca engelli çocuklardan oluşan folklor ekibi, oynadığı oyunlarla izleyenleri ayakta alkışlattı.

Türkiye Engelliler Vakfı Başkanı Zülfinaz Abedan tarafından kapıda karşılanan Başkan Zengin, engelli çocuklarla tek tek ilgilendi. Onların elini sıkan ve yönetimden durumları hakkında bilgi alan Başkan, birerde hatıra fotoğrafı çektirdi. Vakfın 1996 yılında kurulduğunu, 9000 aktif ve 330 da fahri üyesinin bulunduğunu belirten Başkan Abedan, engellilere yönelik hizmetlerinde mutluluk verici sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’de, engelli vatandaşlarımızın hayatın bir gerçeği olduğunu belirterek; “Çalışmalarınızı takdir ediyorum. Bizlerde yerel yöneticiler olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Düzenlenen etkinlikte Türkiye Engelliler Vakfı bünyesinde eğitim alan ve büyük ilerlemeler kaydeden çocukların gösterileri vardı. Engellilerden oluşan halk oyunları ekibi farklı yörelerden oynadığı oyunlarla izleyenleri ayakta alkışlattı. Ustalara taş çıkartan folklorculardan sonra sahneye gelen engelli öğrenciler bağlama çalmadaki mahareti ile izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Bağlama çalan arkadaşına eşlik eden diğer bir engelli vatandaşımızda sesi ile herkesi büyüledi.

Daha sonra kermesin açılışına geçildi. Kurdeleyi Türkiye Engelliler Vakfı Başkanı Zülfinaz Abedan ve davetliler ile beraber Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, engelli çocuklar tarafından yapılan çalışmaları dikkatle inceledi. Kermeste sergilenen ürünlerden bazılarını alan Başkan’a yine vakıf bünyesinde eğitim alan engelli çocukların yapmış olduğu Türk bayrağı hediye edildi.

Kermes ile ilgili duygularını ifade eden Zengin, özürlü olmanın dünyanın sonu olmadığını ve istenirse neler yapılabileceğini bir kez daha görmüş olduk. Burada emeği geçen bütün idarecilerimize ve destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

Yorumlar kapalı.