“Okulların Sorunlarına Çözümler Üreteceğiz”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilçedeki okullara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaretler çerçevesinde 50. Yıl Besim Kadırgan İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Başkan Mustafa Zengin, Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından minik öğrenciler için düzenlenen “sağlık bilinci” içerikli eğitim toplantısına katıldı.

ÖNCE EL TEMİZLİĞİ
50. Yıl Besim Kadırgan İlköğretim Okulu’nun toplantı salonunun da verilen eğitime katılan Başkan Zengin, öğrencilerin sevgi gösterileri ile karşılandı. Eğitimde minik öğrencilere hastalıklardan korunmak için, önce el temizliğine önem verilmesinin vurgulanması, Belediye sağlık işleri müdürlüğünden gelen uzman nezdinde uygulamalı olarak anlatılırken, bu uygulamada öğrencilere Başkan Zengin de eşlik etti.

ÖĞRENCİLERE DİŞ MACUNU VE DİŞ FIRÇASI
Aynı zamanda kendiside bir doktor olan ve sağlığa önem veren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, öğrencilere diş macunu ve diş fırçası hediye etti. Temizliğin sağlıkta ihmal edilmemesi gereken önemli bir unsur olduğunu ifade eden Başkan, özellikle dişlerimize iyi bakmamız gerekir diyerek öğrencilere öğüt verdi.

Daha sonra okul müdürü Mirza Bozdoğan’ı makamında ziyaret eden Zengin, Okulun sorunlarına yönelik olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Okul Müdürü Mirza Bozdoğan, okulda 24 sınıfın olduğunu fakat bu sayının yetersizliğini ifade ederek ek bina talep ettiklerini, ancak önce yıkılıp yeniden yapılması planlanan okul için güçlendirme yapılmasına karar verildiğini söyledi.

ZENGİN ‘’ OKULLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ ‘’
Başkan Zengin ise, “Eğitimin Belediyelerin öncelikli hizmet kapsamı içinde olmadığını belirterek, ‘’ ancak gezdiğim bütün okulların sorunlarına yönelik çözüm üretilmesi noktasında üzerimize düşen her görev için biz hazırız. Çalışmalar yapıyoruz yapacağız” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK
Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Karaağaç, Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından sağlık bilincine yönelik Maltepe’deki tüm okullarda faaliyetler gerçekleştirmek üzere çalışmalar yaptıklarını söyledi.
   
      
   
      
      

Yorumlar kapalı.