Belediyeler Doktorlara Emanet

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İŞTE İSTANBUL’UN
DOKTOR BAŞKANLARI…

29 Mart yerel seçimlerinden çıkan sonuçlar, İstanbul’un çiçeği burnunda siyasetçi doktorlarını başkan olarak görmemizi sağladı.

İstanbullular yerel seçimlerde pek çok meslek gurubunun yanı sıra, doktor adaylara da oy vererek başkan yaptılar.

Doktor başkanlar İstanbul’un sahil şeridindeki 4 ilçeden, yani Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla’dan çıktılar.

BAŞKANLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ ve FARKLILIKLARI İSE;
– S.Kenan Şahin ve Şadi Yazıcı Atatürk Üniversitesi Mezunları.
– S.Kenan Şahin ve Şadi Yazıcı Erzurumlu.
– Yaş olarak En Büyük Altınok Öz.
– Yaş olarak En Genci Şadi Yazıcı.
– En kıdemlisi Mustafa Zengin Profesörlük Ünvanı var.
– Salih Kenan Şahin ve Altınok Öz, SSK Kartal’da görev yaptılar.
– Altınok Öz Galatasaray Kongre Üyesidir.
– Mustafa Zengin ve Şadi Yazıcı’nında iki çocuğu var.
– Şadi Yazıcı İstanbul’da ilk Kartal’da oturdu. Tuzla’dan Belediye Başkanı Oldu.
– S.Kenan Şahin ve Şadi Yazıcı Siyasi Parti İlçe Başkanlığı yaptılar
– 2004 Yerel Seçimlerinde Mustafa Zengin ve S.Kenan Şahin Belediye Başkanı Aday Adayı oldular.

   KARTAL: Op. Dr. Altınok ÖZ – CHP
   Op. Dr. Altınok ÖZ 1951 yılında Nevşehir’de doğdu. İlköğrenimini Sapanca ve Çorum’da tamamlayan ÖZ, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İlk görev yeri Gülşehir’den sonra Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Daha sonra sırasıyla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da görev yaptı. 1987’den emekli olduğu Haziran 2008’e kadar Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesinde iki dönem Baştabiplik yaptı.
   Kooperatifçilik konusunda çalışmaları olan Op. Dr. Altınok ÖZ, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısında toplamıştır. 1994 yılından beri Kooperatif Başkanlığı görevini yürütmektedir.
   2004 yılından beri de Hırka Dağında (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır. Ceviz konusunda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.
   Şehircilik konularında gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur.
   1969-1975 yılları arasında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Emekli olmasının ardından siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürmektedir. Çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapmaktadır.
   Futbol, kitap okumak, ekonomi, tarih, tarım, seyahat etmek, sülün yetiştiriciliği, motosiklet gibi hobileri olan Op.Dr. Altınok ÖZ evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

   MALTEPE: Prof. Dr. Mustafa ZENGİN – CHP
   Prof. Dr. Mustafa Zengin 1954 Trabzon doğumlu. Evli ve iki yetişkin çocuk babası…
   1978 yılında Hacettepe Üniversitesinde başarılı bir tıp eğitimi sonunda tıp doktoru unvanı aldı. Kırıkkale Hükümet tabipliği, Sungurlu Sağlık Ocağı tabipliği görevlerinde bulundu.
   1984–1989 yılları arasında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görev yaptığı sırada Kalp ve Damar Cerrahı unvanı aldı.
   1989 yılında SSK Ankara Eğitim Hastanesi’ne atanır. Aynı hastanede, 1991 yılında Kalp ve Damar cerrahisi servisinde açık kalp ameliyatlarını başlattı.
   1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde akademisyen kariyerini Doçent unvanıyla yükseltti. Aynı üniversitenin Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 1993–1995 yılları arasındaki zorlu uğraşların ardından 28 Haziran 1995 tarihinde o yörede o zamana dek yapılamayan açık kalp ameliyatlarını başlattı.
   Mustafa Zengin, 1999 yılında Maltepe Süreyyapaşa Hastanesine Başhekim olarak atandı. Yine aynı hastanede 1999 yılında Koroner Angio Bölümünü kurdu ve 2000 senesinde İstanbul’da SSK hastaneleri içerisinde yapılamayan açık kalp ameliyatlarını yapan kalp cerrahisi merkezini kurdu.
   Süreyyapaşa Hastanesine atandığı tarihten itibaren, 2002 yılında tıp alanındaki başarıları ve hizmetlerinden dolayı Sağlık Başarı Dalında Yılın Altın Adamı unvanı ile ödüllendirilir. 2003 yılına kadar hastanenin yönetimi ve fiziki yapısı ile ilgili olarak yaptığı çalışmalar, yönetici ve doktor olarak gururla hatırladığı anıları içinde yerini aldı…
   2004–2005 yılları arasında T.C. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Başhekimlik görevini yürüterek Profesörlük unvanı aldı. 2006 yılında aynı Üniversitenin Dekanlık görevine atandı.

   PENDİK: Dr. Salih Kenan ŞAHİN – AK Parti
   5 Eylül 1967´de Erzurum´da doğdu.
   Erzurum Lisesini 1984 yılında, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990´da tamamladı.
   SSK Amasya Suluova dispanserinde pratisyen doktor olarak çalışma hayatına başladı.
   1992´de Tıpta Uzmanlık Sınavında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon hastalıkları kliniğinde ihtisas yapmaya hak kazandı. Uzmanlık eğitimini 1996 tarihinde tamamladı. GYTE İşletme Yüksek Lisansı yaptı. İhtisas dönemi içinde birçok sosyal aktivite içinde yer aldı. Çeşitli vakıf ve derneklerde görevlerde bulundu.
   1998 yılında Fazilet Partisi Pendik ilçe başkanlığı görevine atandı. Kasım 1999 olağan ilçe kongresinde tekrar seçildiği ilçe başkanlığı görevine askerlik nedeniyle ayrıldığı Haziran 2000´e kadar devam etti.
   2001 yılında başladığı Pendik Belediyesi başkan danışmanlığı görevine 2004 Haziranına kadar devam etti. Ak Parti Pendik İlçe teşkilatı kuruluş çalışmalarına katıldı, İstanbul 1. Olağan Kongrede İl Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Seçildi. 2004 Yerel seçimlerinde Pendik Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu.
   Haziran 2004´den mart 2005´e kadar SSK Kartal Hastanesinde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı.
   Nisan 2005 – Mayıs 2008 arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. SSK ve GSS yapılanmasında aktif görevler aldı. Mevzuat ve proje çalışmalarında görevlendirildi.
   Evli ve üç çocuk babasıdır.

   TUZLA: Dr. Şadi YAZICI – AK Parti
   1971’de Erzurum’da doğdu. 1974 yılında ailesiyle Kartal’a yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Kartal’da tamamladı.
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Tuzla’da 1997’de kendi kurduğu Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi’nde meslek hayatına başladı.
   İkinci kliniğini yine Tuzla sınırlarında E5 üstünde bulunan Aydıntepe Mahallesinde açtı.
   Son olarak Tuzla’da hizmet vermekte olan Tuzla Cerrahi Tıp Merkezi’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyordu.

Yorumlar kapalı.