Minik Dilara Başkanlık Koltuğunda

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, her yıl olduğu gibi bu yıl da, yöneticiler makamlarını geçici bir süre de olsa çocuklara bıraktılar.

Kartal’da da Belediye Başkanı Altınok Öz, sabah saatlerinde kendisini ziyarete gelen Kartal Emine ve Hasan Aytaşman ilköğretimokulu’ndan müdür ve öğretmenleri eşliğindeki üç öğrenciyi kabul ederek bayramlarını kutladı. Yapılan kısa süreli sohbetin ardından Başkan Öz, başkanlık koltuğunu öğrencilerden Dilara Feyzanur Tiryaki adlı kız öğrenciye bıraktı.

Öğrencilerin heyecanlı ancak hazırlıklı oldukları gözlerden kaçmazken Başkan Öz’ün makamına oturan Dilara, “Unutmamalıyız ki, eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak bu yüce Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir” diyerek “Yarının gençleri ve büyükleri olarak bizler, ulusumuzun güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

Yapmak istediği hizmetler olarak; bütün okulların bahçelerini düzenlemek, Kartal’daki gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, işsizlere iş imkanı sağlayacak çalışmalara öncelik vermek, sahipsiz yaşlılarımızı daha huzurlu bir ortam sağlamak, hayvanları koruyup sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağlamak, yeşili bol, temiz çevreler oluşturmak olarak ifade eden çiçeği burnundaki Başkan Tiryaki, belediye başkanlığının koltuğa oturunca aslında hiç de dışarıdan düşünüldüğü kadar kolay olmadığını ifade etti. Minik Dilara’nın heyecanlı olduğunu gören Başkan Öz, kendisini esprileriyle rahatlatarak yanaklarından öptü.

Öğrencilere önerilerde bulunup keyifli bir sohbet yapan Başkan Altınok Öz, bundan sonraki okul ve gelecekteki yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluklar dileyip okul yöneticilerine ve öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onları uğurladı.

Yorumlar kapalı.