Maltepe’de Kulakların Pasını Göz’le Sildiler

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu Şef İbrahim Kaya’nın yönetiminde usta müzisyenlerin eşliğinde verdiği konserle, yine Türk Sanat Müziği severlerden büyük beğeni kazandı ve Maltepe’nin haklı gururu olduklarını bir kez daha kanıtladılar.

Maltepe Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu ‘ nun geleneksel Türk Sanat Müziği ilk konseri 26 Şubatta Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ‘un himayelerinde Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi ‘ nde gecekleşti . Maltepe DÜNYA GÖZ HASTANESİ’ nin sponsor olduğu koro , Şef İbrahim Kaya’nın yönetiminde ve seçkin TRT sazları ile koronun kendi bünyesinden yetişen usta müzisyenlerin eşliğinde verdiği konserle yine Türk Sanat Müziği severlerden büyük beğeni kazandı .

Geçen her konserle sınat çıtasını da ha da yükselten , 22 eserin yer aldığı programında koro bu kez muhayyer kürdi , acem kürdi , kürdili hicazkar , hüzzam , mahur , hüseyni , nihavent , karcığar ve uşşak makamında birbirinden değerli eserleri icra etti .

Radyo Alaturka ‘ nın Genel Yayın Yönetmeni Seçil Süslü ‘ nün sunumuyla daha da anlamlanan konserde koro ve solistler , icraları ve yorumlarıyla Maltepe ‘ nin haklı gururu oldukların bir kez daha kanıtladılar .

Eserleri icra edilen merhum bestekar Necdet Tokatlıoğlu ‘ nun eşi Birgül Tokatlıoğlu ve bestekar Gündoğdu Duran ‘ ın onurlandırdıkları gecede Türk Sanat Müziği ‘ ne olan katkıları nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar , Maltepe Dünya Göz Hastanesi Müdürü Özlem Uysal ‘ a teşekkür etti . Kartal Araştırma Hastanesi K . B . B . Anabilim Dalı Bafkam ve Kartal Musiki Dernegi ‘ nin Şefi Arif Şanlı , Kenan Evren Kışlası Levazım Komutanı Turan Yavuz ile Maltepe Mal Müdürü Adnan Durdağı da , Set İbrahim Kaya ‘ yı , koroyu ve solistleri başarılarından dolayı tebrik ettiler .

Koro, Maltepeli sanatseverlerle yepyeni bir repertuvarla verilecek Bahar Konseri ile tekrar buluşacak.

Yorumlar kapalı.