Hayatımda Hiç Böyle Şeylerle Karşılaşmadım

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepespor Başkanı Hanifi Mutlu Maltepe Stadı’nda oynanan Maltepespor Türk Telekom maçında yaşananları değerlendirdi.

KOLTUK SEVDAM YOK
Mutlu “Taraftarımızın benim aleyhimde bağırmasına anlam veremedim. Bu taraftarımıza ne oldu da 2 hafta da böyle değişti. 2 hafta önce beni arayıp “başkanım hastanedeyiz, başkanım polis bizimle uğraşıyor” diyorlardı. Bende işimi gücümü bırakıp onlara zarar gelmesin diye peşlerinden koşturdum. Yöneticilerimizle hep onların yanıda olduk. Şimdi niye hemen umutlarını kesip hiç beklenmedik tezahüratları yaptılar.

TARAFTARLAR BENİM EVLADIMDIR
Ben burada olsamda olmasanda, yine başlarına bir şey gelse ben koşacağım. Onların çoğu benim çoçuklarım yaşında. Ben onları çocuklarımdan farklı görmüyorum.
Bu kulüp 2 ay öncesine kadar başkan bulamıyordu. Son dakika kararıyla tekrar yola devam dedik. Kulüp borçlar içinde yüzerken, kimse kapımızı çalmadı. Hep taraftar aradı sordu, ben de onların her isteklerini yerine getirmeye çalıştım.
Zeytinburnu maçına ısrarla gitmek istediler ben istemedim, çünkü orada kavga olacak ve taraftarlarımızdan birinin canı yanabilirdi ben buna göz göre göre izin veremezdim. Şimdi bana kızıyorlar, kızsınlar onlara bir şey olursa hesabını ben vermek zorundayım. Taraftarımın evlatlarımdan farkı yoktur, onların canı acısa benim canım acır, onların yüreği yansa benimde yanıyor.

ONLAR İSTERSE BIRAKMAYA HAZIRIM
Ama onlar beni yanlış tanımışlar, başkalarının sözleriyle hareket edip, benim aleyhime bağırmışlar, futbolcularımızın motivasyonunu düşürmüşler, futbolcularımla kavga etmişler sağlık olsun.
Benim koltuk sevdam yok, istedikleri zaman bırakmaya hazırım. Bu kulübün sahibi taraftarlardır.
Ben hayatımın hiçbir döneminde böyle bir şey yaşamadım. Hep alkışlandım. Demek ki Maltepespor için yaptıklarımız doğru anlaşılmadı.

TARAFTARIMIZA FARKLI GÜÇLER ETKİ EDİYORLAR
Benim tanıdığım taraftar grubu bu değil, onlar istedikleri için bağırmıyorlar, başkaları istedikleri için bağırıyorlar. Farklı güçlerin ricalarını kırmıyorlar ama bu olumsuz tezahüratlar Maltepespor’a zarar veriyor.
Bu taraftara etki eten insanlar, farklı güçler Maltepespor küme düştüğü zaman bunun vebalini nasıl ödeyecekler merak ediyorum.

Yorumlar kapalı.