hasancan

3 Bin Ümraniyeli Aynı Sofrada Buluştu

Abone Ol
Daha Fazla

Ümraniye Belediyesi’nin mahallelere yönelik verdiği iftar yemekleri devam ediyor. Belediyenin kurduğu iftar sofrasına bu kez, Elmalıkent, Kazımkarabekir, Dumlupınar, Topağacı, Saray ve İnkılap mahallerinde ikamet eden vatandaşlar oturdu. İftar yemeğine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Tosun, Ak Parti Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı Orçun Şekercioğlu, Belediye meclis üyeleri, Ak Parti Mahalle Başkanları, Muhtarlar ve 3 bini aşkın vatandaş katıldı.

İftardan sonra kısa bir konuşma yapan Ak Parti Dumlupınar Mahalle Başkanı Celal Atak, “Bu mübarek ayda komşu mahallelerimizle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu güzel iftar organizasyonunu sağlayan başta Ümraniye Belediye Başkanım Hasan Can olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

ÖZTÜRK ORAN; “RAMAZAN AYI BEREKET VE PAYLAŞMA AYIDIR”
Daha sonra söz alan Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran ise, Ramazan ayının önemine değinerek: “Böyle güzel bir havada, sizlerle kardeşlik sofrasında birlik ve beraberlik içinde iftarımızı açtık. Rabbimize şükürler olsun. Ramazan ayı bereket ve paylaşma ayıdır. Bizler sizi davet ettik. Sizlerde davete icabet ettiniz. Bu güzel manzarayı oluşturdunuz. Ümraniyelileri bir araya getirip aynı sofrada buluşturduğu için Belediye Başkanım Hasan Can’a teşekkür ediyorum. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin ve gelecek olan Kadir geceniz ve Ramazan bayramınızda şimdiden mübarek olsun.’’ dedi.

BAŞKAN HASAN CAN, “HEPİMİZ KARDEŞİZ, GELECEĞE DE KARDEŞ OLARAK YÜRÜYECEĞİZ”
İftar yemeğinin ardından selamlama konuşmasını yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Elmalıkent, Kazımkarabekir, Dumlupınar, Topağacı, Saray ve İnkılap mahallelerinde ikamet eden Ümraniyelileri aynı sofrada buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Başkan Hasan Can: “İftar sofralarımız sizinle bereketleniyor ve sizinle anlam buluyor. Sokaklarımız adeta şölen yeri gibi olmuş. Duygulanmamak elde değil. Burada görünen manzara işlenmiş bir resim gibi. Mahalle halkı inmiş evlerinden mahallesindeki sokağındaki komşularıyla aynı sofrada iftar etmenin hazzını ve lezzeti tadıyor; işte kardeşlik budur. Bizler bu kardeşliği sağlamak için mücadele ediyoruz. Hepimiz kardeşiz, geleceğe de kardeş olarak yürüyeceğiz. Ümraniye’nin güzel insanları, Rabbim oruçlarınızı kabul etsin. Rabbim bu güzellikleri Dünyanın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimize de nasip etsin” dedi.

ümraniye

Yorumlar kapalı.