Maltepespor Kampı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepespor yeni yönetimi göreve başladığı günden bugüne 32 gün geçmiştir. Birçok toplantılar yapıldı, pek çok kararlar alındı. 3 eski kulüp başkanlığında 37 seçkin isimler oluşturduğu yeni yönetim kurulu kağıt üzerinde parıldayan bir güneş gibi durmaktadır.

Maltepespor 10 gündür Kartepe kampındaki 2 resmi müsabakasını izleme imkanı buldum.

1-Kartepe’ye gönderilen futbolcular transfer peşinatlarından mahrum, ne alacağı belli olmayan gelecek endişesiyle Kartepe yolunu tuttular. Kartepe’ye sözleşme hükümlerniden mahrum giden futbolcular (sakatlanırım) korkusu yaşamaktadırlar.

2-Transfer edilen hiçbir futbolcu sahada fark edilmeyecek durumdalar.

3- Yeni sezonda 3.Lig’de şampiyonluk mücadelesi verecek bir ekibin sahada esip gürlemesi ortaya koyduğu oyunla rakiplerinin korkulu rüyası olması gerekirdi.
Takım oyunu ya da uyum sorunu gibi futbol gerçeklerini gündeme getirmiyorum. Ancak bunların süreç isteyen durumlar olduğunun bilincindeyim.
Amatör kümeden bu sezon 3.Lig’e terfi etmiş, 5’de oyuncu tranferi yapmış bir futbol takımının karşısında 2.Lig’den düşmüş 5 futbolcusu da kadrosunda yer alan Maltepespor takımı bu kadar acizlik içinde olamazdı.
Maltepespor’un karşısında sanki Guizalı’lı, Alex’li Fenerbahçe varda, Maltepespor ölüp ölüp dirildi.
Futbol kurallarının hiçe sayıldığı bu takım kadrosu iddea ile söylüyorum ki, küme düşmeye oynar.

4-Futbolcu kulüple mukavelesini yaptığı anda ödemelerini bir şekilde (çek, senet veya nakit) alarak kampa gider ve artık futbolcu da o takımın oyuncusudur.
Bu futbolculara ödemeleriniz kamp sonunda demek futbol gerçeklerine uymamaktadır.
Maltepe Kaymakamı, Maltepe Belediye Başkanı ve onlarca yönetim kurulu üyesiyle Maltepespor’a destek sunmak Maltepespor’un gerçeğini ortadan kaldırmaz.
Daha sezonun başında yaşanan ekonomik problemler Maltepespor’u geri dönülmez bir kuyunun içine itmektedir.
Maltepespor iki gün sonra kamp dönemini tamamladıktan sonra Maltepe’ye dönecek ve 9 gün sonrada ilk resmi lig maçına çıkacak.
2010 yılı FİFA kurallarının uygulanacağı yıldır yani 3 takım yükselecek, 3 takım küme düşecektir. 4-5-6 ve 7.olan takımlar Play-off oynayarak grup olacaklardır. Play-off’tan çıkacak bir takımla beraber 3.ligler lav edilerek, deplasmanlı süper amatör dönemi başlayacaktır.
Bu sezon Maltepespor’un şampiyon olmaktan ya da play-off’a çıkmaktan başka yolu yoktur.
Her sezon başı kaleme aldığım kamp dönemi ile ilgili notlarımda hiç yanılmadım. Bu sezonda yanılacağımı zannetmiyorum.
Maltepespor küme düşmemeye oynar ancak Maltepespor’un kurduğu bu yapı kesinlikle küme düşer.
Saygılarımla…

Yorumlar kapalı.