Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe Meydanı’nda

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

   CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe Meydanı’nda CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Mustafa Zengin’le birlikte vatandaşlara ve Maltepeliler’e seçim otobüsünden seslendi.
   İstanbul’u ve Maltepe’yi CHP saflarına katacakları söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu; “İşsize iş, aşsıza aş vereceğiz. Vatandaşlarımıza sahip çıkacağız. Aynı şehirde yaşıyoruz, aynı havayı teneffüs ediyoruz, ama farklı kültürlerdeyiz. Kent yoksulluğunu süratle gidermemiz lazım.
   5 yıl içinde belediyenin kaynaklarından belli bir miktar ayrılması durumunda 100 kilometre metro yapılabileceğini iddia eden Kılıçdaroğlu, “Belli bir yolcu sayısı garanti edilmek kaydıyla 400 kilometre metro yapmanın da mümkün olduğu ifade ediliyor. Demek ki bunlar yapılabilir. Niçin yapmıyoruz? Metro sadece ulaşım sorununu çözen bir şey değil, çağdaş kentleşmenin temel normlarından birisidir” şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu, İstanbul’da meydan kültürünü yeniden yaratmak zorunda olduklarını belirterek, müzelerde bekleyen, gün ışığı görmemiş on binlerce tarihi eser bulunduğunu, bunlar için iş adamlarıyla işbirliği yapılabileceğini, İstanbul’a yeni müzeler kazandırılabileceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu coşkulu kalabalığa son söz olarak “Mustafa Zengin’i size emanet ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.