M.Salih Usta ”Projelerimiz Gelecek Nesiller İçin”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

   CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta, gelecek nesillere daha iyi bir yaşam standartı sunmak için birbirinden orjinal projeler hazırladıklarını ifade etti.
   Usta “Sorunlarınızı çok iyi bilen 40 yıllık Pendik’li bir hemşehriniz olarak, ömrüm vefa ettiği sürece sizin sorunlarınızı kararlı bir şekilde takip edeceğimi taahhüt ederim. Ve bu sorunların çözümü için hazırlamış olduğumuz projelerimizden bazılarını sizlere sunarım” dedi.

Tapu Sorunları 1 Yıl İçinde Çözülecek :
Kentsel dönüşüm adı altında başkalarına rant sağlanmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın, “Evim elimden alınır mı?” korkusuna son vereceğiz.

İşsizlik Birimi Kurulacak :
Başkan yardımcısına bağlı işsizlik birimi aracılığı ile Pendik’te bulunan 20 kişi ve üzeri çalışanı olan yaklaşık 4.600 işyeri, sanayi kuruluşları ve belediye bünyesine işçi alımlarında önceliğin Pendik’li vatandaşlarımıza verilmesini sağlayacağız.

Eğitim Yardımı :
Üniversite öğrencilerimize burs, yurt imkanı sağlayacağız, anadolu liseleri ve üniversiteye hazırlık kurs ücretleri için yapılacak desteklere öncülük edeceğiz.

Mahalle Sağlık Taraması :
İçerisinde çocuk hekimi, diş hekimi, dahiliye hekimi ve laboratuar ekipmanı bulunan sağlık otobüsü ile mahallelerimizde ücretsiz sağlık hizmeti vereceğiz.

Meslek Edindirme Merkezleri :
Mahallelerde Bilgisayar, Biçki- Dikiş, El Sanatları, Ev Ekonomisi, Takı Tasarımı, Ahşap Boyama vb. kurslar ücretsiz olarak verilerek, yaptıkları el sanatlarını, oluşturacağımız pazarlar ile aile bütçelerine de katkı sağlayacağız.

Engelli Araçları :
İlçemizde bulunan yaklaşık 8 bin engelli vatandaşımızın evlerine kapalı kalmamaları için yaşam alanları ve rahatça ulaşımları için özel araçlar tahsis edeceğiz.

Kadın Sağlığı Merkezi :
Kadın hastalıklarına dönük olarak sadece kadın doktorların çalışacağı bir kadın sağlığı birimi oluşturacağız.

Semt Konakları :
Pendik ilçesinde Semt Konağı olmayan mahalle bırakmayacağız. Semt konaklarında vatandaşlarımızın İgdaş, Ayedaş, İski ödemelerini ve emlak vergilerini belediyeye gelmeden ödemelerini sağlayacağız.

Umut Evi :
Yardıma muhtaç kimsesiz yaşlıların kullanabilecekleri ve evlerini aratmayacak sıcaklıkta olan bakım evleri kuracağız.

Yer Altı Çöp Konteynerleri :
Her mahallemize çok sayıda yer altı çöp konteynerleri koyacağız. Bu sayede çöplerin çevreyi kirletmesi ve sokaklara dağılması gibi sorunların önüne geçeceğiz.

Kreş Hizmeti :
Çalışan anneler için mahallelerimizde, çocuklarımızın okul öncesi temel eğitimlerini almalarını sağlayacak kreşler açacağız.

Pendik Sanat ile Buluşuyor :
2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi kapsamında Pendik’imizin üst sıralarda yer alabilmesi için Tiyatro, Kültür Merkezleri, Kütüphaneler, Sanat Galerileri, Film Festivalleri ve Müzelerin faaliyetlerini arttıracağız.

Amatör Spor Kulüpleri :
Gençlerimizin daha rahat spor yapmalarını sağlamak amacıyla, amatör spor kulübü bulunmayan mahallelerde yeni spor kulüpleri kuracağız. Pendikspor’u layık olduğu yere taşıyacağız.

Yazlık Açık Hava Sineması :
Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan okulların bahçesine kurulacak seyyar sinema sistemleri ile halkımızın aileleri ile birlikte izleyebilecekleri ücretsiz film gösterimleri yapacağız.

Depremle Yaşamak :
Beton zemin laboratuarı kurularak, konutlara ve kamu binalarına sağlamlık ve depreme dayanıklılık etüdleri yaptıracağız. Herhangi bir afet anında insanlarımızın yardımına koşacak olan mahalle afet gönüllüleri birimi oluşturacağız.” dedi.

Yorumlar kapalı.