ELÇİ’nin İrtibat Bürosu Açılışında İzdiham

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pendik Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Elçi, ikinci seçim irtibat bürosunu dün Alt Kaynarca’da açtı.
İlk açılışta olduğu gibi yoğun ve coşkulu bir kalabalık eşliğinde seçim irtibat bürosuna gelen Hüsamettin Elçi, açılışı kendisini destekleyen çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkanı ve Kırkpınar Ağası olan İstanbul’un tanınmış simalarından Alper Yazoğlu ile birlikte gerçekleştirdi.

“30 MART SABAHI PENDİK’İ PENDİK’Lİ YÖNETECEK” DEDİ.

Açılıştan sonra bir de konuşma yapan Hüsamettin Elçi şunları söyledi: Ben bağımsız belediye başkan adayıyım benim arkamda parti desteği yok. Sadece kendi imkanlarımla seçime hazırlanıyorum. Ama en büyük desteği siz değerli halkımdan alıyorum. Bana gösterdiğiniz bu büyük teveccüh sayesinde inanın bütün zorlukları aşacağız ve de Allah’ın izni ve sizin desteğinizle 30 mart sabahı Belediye Başkanınız olarak karşınıza çıkacağım ve de bundan sonra Pendik ve Pendikli için her şey daha güzel olacak. 30 marttan itibaren Belediyeyi ben değil sizler yöneteceksiniz.
29 mart seçimlerinde halkın önüne 5 sandık konulacağını belirten Elçi: ‘Büyükşehir belediye başkanlığı, İl genel meclisi, İlçe meclisi ve muhtarlık seçimlerinde oyunuzu kendi partilerinize ve istediğiniz adaya verebilirsiniz. Ama Pendik Belediye Başkanlığı seçiminde oyunuzu bu kardeşinize vereceğinizden hiçbir şüphem yoktur’ dedi.
30 yıldır kendini Pendik ve Pendikli’ye adadığına dikkat çeken Hüsamettin Elçi sözlerini şöyle sürdürdü. "30 yılın karşılığı olarak sizden bir oy istiyorum. Kimileri benim için Bağımsız olarak seçimleri kazanması mümkün değil diyorlar. Bunu söyleyenler gelsin de bu kalabalığı görsün. Size şunu hatırlatırım ki 1991 seçimlerin de Rahmetli Adnan Kahveci kendi partisi tarafından listenin en alt sırasına konulmuştu. Ama Pendikli halkımın oyları sayesinde o listeden en çok oyu alan kişi rahmetli Adnan Kahveci oldu. Eminim ki 29 martta da aynı şeyi bu kardeşiniz için yapacaksınız. Ben de size söz vererek diyorum ki yapacağım hizmetlerle tıpkı Adnan Kahveci gibi gönlünüz en müstesna köşesinde yer edeceğim."
Seçilmelerdeki her oyun çok önemli olduğunu belirten Bağımsız belediye başkan adayı Hüsamettin Elçi sözlerini şöyle noktaladı: ‘Sizlerden ricam benim bir oyumdan ne olur diyerek sandıktan uzaklaşmamanızdır. İnanın bir oy bile çok önemlidir. Bu durumu şöyle örnekleyebiliriz.Biliyorsunuz 1990’lı yılların sonuna doğru Amerika kıtasını El Nino adlı bir kasırga nerdeyse yıkıp geçmişti..Dünyanın ünlü bilim adamları bu kasırganın yönünü nasıl değiştirip, etkisini nasıl azaltırız diye günlerce kafa yormuştu. Ama nafile hiçbir sonuç alınamadı. Sonunda Kasırganın yönü değişti ama nasıl değişti biliyor musunuz? Avustralya ve Yeni Zelanda kıtasından havalanan kelebek sürüsü El Nino’nun kasıp kavurduğu Amerika kıtası üzerinden geçiyormuş. İşte o kelebek sürüsünün kanat çırpmasının oluşturduğu türbülans El Nino’nun yönünü değiştirerek Amerika kıtasına rahat bir nefes aldırmıştı. Uzun lafın kısası bu seçimde sizin oyunuz, el Nino’yu mağlup eden Kelebeklerin Kanat çırpışı kadar önemlidir.’

Yorumlar kapalı.