Elçi’nin İlk Toplantı’nda İzdiham Yaşandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

   Pendik Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Elçi Duduzar Restaurant’ta adaylığını açıklandıktan sonra yaptığı yemekli toplantıya 1000’e yakın davetli katıldı.
   Toplantıda bir konuşma yapan Pendik Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Elçi şunları söyledi. ” 30 yılı aşkın bir süredir bilgi, tecrübe, ilim ve sabır olarak tabir caizse bir baraj misali doldum. Bu kadar birikimin ve projenin benimle birlikte kimseye fayda sağlamadan yok olup gitmesine gönlüm razı olamaz. Çünkü ben zekât vermenin sadece mal varlığıyla olduğuna değil, ilmi olanın ilminden, yeteneğinden ve imkânlarından toplumu faydalandırmasının, ilminin ve imkânlarının zekatı olduğuna inanıyorum.
   İŞTE BU yüzden diyorum ki siyaset, bu anlayışımı hayata geçirebilmem için elzemdir. Benim siyasetten beklediğim yegâne şey de budur. Toplumumuzda siyasetin şan, şöhret, mevki ve para için yapıldığı kanaati oldukça yaygındır. Ancak benim, Pendik sathında ne şana ne şöhrete, makam veya maddiyata ihtiyacım olmadığı aşikârdır. Öyle ise, neden hala siyaset diye sorarsanız; size hissiyatımı tam olarak anlatabileceğine inandığım bir örnekle bunu izah etmek isterim:
İçi bal dolu bir cam kâseyi tasavvur edin.
Bu kâsenin camını birisi yaptı, sattı ve karşılığında parasını aldı.
Balı da birisi topladı, sattı ve karşılığında parasını aldı.
Peki, asıl balı yapan arı, Rızayı Hak’tan başka ne aldı?
Ben de geçmişimde camı yaptım, sattım karşılığında paramı aldım.
Balı topladım, sattım ve karşılığında paramı aldım.
Şimdi sıra balı yapmama gelmiştir.
İşte niyetim, hissiyatım ve idealim budur.
   Her şeyin ötesinde, ilmim, bilgim ve birikimimle Pendik gibi bir şehrin ve 500.000 Pendiklinin yükünü, geleceğini ve vebalini omuzlayabilecek güçte olduğum için aday oldum.
   Adaylığımın önce Pendik, sonra kendim için hayırlı olmasını niyaz ederek “Bismillah” diyorum.

Yorumlar kapalı.