Ahmet Tükek Maltepe’de Seçimi Yorumluyor…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

   Mahalli idareler seçimleri Maltepe’de entresan olarak sürüyor.
   MHP 28 dakikalık bir geçikme ile seçimlere giremeyecek. Bu durum şüphesiz AK Parti’nin hanesine artı olarak geçecektir.
   Maltepe’de seçimler artık iki parti arasında geçmektedir. Ya Ak Parti Adayı Fikri Köse yada CHP Adayı Mustafa Zengin ipi göğüsleyecektir.
   Seçimlerin kilit partisi MHP seçimlere katılmazken MHP’nin varolan 20 bin oyu büyük çoğunlukla Ak Parti’ye gideceği kesindir. Her ne kadar MHP’lilerin AK Parti öfkesi olsa bile MHP tabanı ve militarisler asla CHP ye oy vermezler.
   CHP Maltepe’de elde ettiği sinerjiyi liste krizleri ve MHP’nin seçimlere girememesi üzerine trendinde bir düşüş yaşandığı gerçektir.
   MHP’liler “Ya sandığa gitmeyecek yada AK Parti’ye veya CHP ye oy verecektir” tezini kabul edersek seçimin kader anı yine 90 bin’li rakamlardadır.
   AK Parti koordinasyonu en güçlü partidir. Teşkilatlanmayı, çalışmayı en iyi yapabilen Türkiye’nin en işlevsel partisidir.
   AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdogan il il gezerek mitingler düzenlemekte, bir anlamda yerel adaylara destek vermektedir.
   Maltepe’de durum farklı degildir. Başkan Fikri Köse’nin temposuna kimse ayak uyduramamakta, bir günde yanındaki ekip bir kaç kez degişmektedir. Fikri köse dur durak bilmeden çalışmakta, seçimin önemini kavramış durumdadır.
   CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Zengin ise farklı çalışma yöntemleri ile neticeye gitmek istemektedir.
   Mustafa Zengin etrafında oluşan sinerji sandıklara nasıl yansıyacak hep beraber görecegiz.
Bir yıldır hep şunu söylemekteyim. Türkiye’nin en ilginç ve çekişmeli seçimi Maltepe’de yaşanacaktır.
   MHP seçime girmiyor olsa bile seçimin kaderi yine 3-5 bin oy arasında kalacaktır. Gelişmelerin tamamı seçimin döngüsünü ve düğümünü çözmüş değildir.
   Seçimin son virajı olan 20 Mart tarihinde Maltepe’de seçimleri kimin kazanabileceğini net olarak kaleme alacağım diyerek tekrar dönüyoruz adayların seçim turlarına..
   Maltepe’de Belediye Başkanlığı seçimini hangi parti ve hangi aday kazanacak
   Cevabı 20 Mart’ta
   Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.