Köse ”FINDIKLI’ya 3 Okul Yapacağız”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Fındıklı Halkına 3 ayrı müjde verdi. Fındıklı’ya 1 orta öğretim, 2 ilköğretim okulu’nun yakında Fındıklı Halkı’yla buluşacağını söyleyen Fikri Köse Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim, İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışması sonucu Fındıklı Halkı’nın sorunlarına kökten çözümler ürettik”dedi.

Mülkiyeti Kadir Yallagöz ve hissedarlarına ait alan ile Hanifi Tekin’e ait ve maliye’ye ait alanlardan elde edilen terklerle ortaya çıkarılan 10.381 m2’lik alan orta öğrenim alanı olarak Maltepe Belediye Encümenliğinden geçti.
11.2.2009 sayılı 2009/54 sayı ve başkan Fikri Köse’nin onayı ile encümenden geçen karar ile Fındıklı Muhtarlığının karşısına orta öğretim yaptırılacak. Askıya çıkan karar 15 gün kesinleşerek yürürlüğe girecek.

Fındıklı Mahallesi Yasemin Sokak 24.parsel ile 1487 ada, 1488 ada’nın 1. Parsel ile 15.parsel arasında kalan bölümler ile 24 parsel ve 30 parsel arası alanların ilköğretim ve orta öğretim yeri olarak 1/5000’lik planlarda onaylanmasından sonra bu alanın kamulaştırma kararı alındı. İlçe Milli Eğitim Müdür Ferşat Ayar imza ile Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilen yazı önümüzdeki günlerde onanarak gelmesiyle Fındıklı Mahallesi 2.İlköğretim ve orta öğretimine kavuşmuş olacak.

Fındıklı Mahallesi Askeri Alan içer-sinde kalan ve Maltepe Belediyesi tarafından Genel Kurmay Başkan-lığı’ndan talep edilen alanla ilgili yazışmada son noktaya gelindi. Bu alanda 1/5000’lik planlara okul alanı olarak işlendi. Böylece Fındıklı Mahallesi’nin ilköğretim, ortaöğretim ve lise ihtiyacı tamamen karşılanmış olacak. Fındıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kaygusu gazetemize yaptığı açıklamada “öncelikle Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse’ye minnettarız. Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ve herkese Fındıklı Halkına yaptıkları hizmetlerinden dolayı şükranlarını ifade ediyorum” dedi.

FINDIKLI’YA 2.SAĞLIK OCAĞI
Fındıklı Mahallesi’nin ihtiyacına cevap vermek için Hancı-oğlu Caddesi Zümrüt Sokak No:8’de kiralanan 2.sağlık ocağı yeri yakında Fındıklı halkına sağlık hizmetleri vere-cek. Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi ve Sağlık Grup Başkanlığı’nın ortaklaşa girişimleri ile oluşturulan 2.Sağlık Ocağı önümüzdeki günlerde hizmete girecek.

FINDIKLI İSMEK VE PARKA
ŞEHİT GÖKHAN SOYLU’NUN ADI VERİLDİ
Belediye Başkanı Fikri Köse’nin teklifi ile belediye meclisine gönderilen taleple Fındıklı İSMEK’in bulunduğu alan ile çocuk parkına Fındıklı’nın şehidi olan Er Gökhan Soylu’nun adı veriliyor.

FİKRİ KÖSE; “FINDIKLI’YA NE YAPSAK AZDIR”
Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse Fındıklı yıllardır ihmal edilmiş bir mahalle-mizdir. Fındıklı’ya ne yapsak azdır. Fındıklı’ ya önümüzdeki dönem-de kültür merkezi, semt sahası gibi önemli projelerle hizmet edeceğiz. Kadıköy’de ne varsa Fındıklı’da da o olacak” dedi.

Fındıklı Mahallesi Muhtarı Yaşar Kaygusuz’un girişimleri ve gayretleri ile afet bölgesi durumunda olan Fındıklı modern kent nimetleri ile buluşmaya başladı. Muhtarlık- Belediye- Kaymakamlık- Sağlık Grup Başkanlığı ile iyi diyalog kuran Kaygusuz Fındıklı halkının sorunlarını yetkililere iyi ifade etti.

Yorumlar kapalı.