Üsküdar’da 6 Bin Aşure Dağıtıldı…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İslam tarihinde önemli bir yeri olan ve Müslümanlar tarafından Hicri Yılbaşı olarak kutlanan "Muharrem ayı" yurdun dört köşesinde olduğu gibi Üsküdar’da da çeşitli etkinliklere sahne oldu.

Kutlamalar çerçevesinde Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar Belediye Başkanlığı ve Üsküdar İskelesi olmak üzere 2 ayrı noktada vatandaşlara toplam 6 bin aşure dağıtıldı.

Öte yandan 26 Aralık Cumartesi günü Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Ekmen, Hilmi Türkmen ve Ali Rıza Şenbabaoğlu beraberinde Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Mustafa Demiral ve bazı meclis üyeleriyle birlikte Üsküdar’daki Karacaahmet Sultan Dergâhı Genel Başkanı Muharrem Ercan’ı ziyaret ettiler. Muharrem Ercan, Üsküdar Belediyesi’nden gelen heyeti yemekte ağırlarken bir de konuşma yaptı.

Muharrem Ercan yaptığı konuşmada Müslümanların bir olduğunu ancak yapılan spekülasyonlarla sanki karşı fikirli insanlar gibi göstermeye çalışan güçler bulunduğunu, böylece Müslüman’ı Müslüman’a düşman yapmaya çalıştıklarını, Alevi vatandaşların bundan büyük huzursuzluk duyduğunu, Kur’an-ı Kerim’in İslamiyet’e inanan tüm insanların ortak kitabı olduğunu ifade ederek, yapılmaya çalışılan ayrımcılığa karşı elbirliği ile hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi

Yorumlar kapalı.