Maltepe Belediyesi Basın Toplantısı Düzenledi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin Küçükyalı Kültür Merkezi’nde Basın toplantısı düzenledi.

İğneden ipliğe her soruya açıklıkla cevap veren Başkan Zengin şunları söyledi.

”9 aylık hizmet süremizde demokratik, şeffaf ve açıklık politikası ile herkesi incelemeye aldım. Maltepe halkının bize olan güvenine layık olma yönünde çalışanları, çalışmayanları izledim. Bu konudaki nihai kararlarımı 2010 yılında göreceksiniz ki, bu yıl çok sert geçecek. Seçilmiş başkan yardımcıları ile tasarrufumu 2010 yılı Ocak ayında değerlendirmek istiyorum” dedi.

TOKİ ile Anlaşmamız 300 Konut Üzerinedir

Basın toplantısında Olay Gazetesi’nin Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tavrınız net değil, açıklarmısınız?” sorusuna şöyle dedi. Zengin ”Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi” bizden önceki dönem imzalanmış bir sözleşme biz belediye yönetimi olarak bu 300 daireyi hak sahiplerine dağıttıktan sonra Toki ile olan anlaşmamızı çeşitli anlaşmalarıda değerlendirerek fesh etmek istiyoruz. Biz projeji halkımızla beraber alternatfileriyle birlikte çözmek istiyoruz. Biz istiyoruz ki, Başıbüyük halkı bu projeden azami ölçüde istifade etsin. Toki ile olan mücadelemiz 300 konutu teslim aldıktan sonra başlayacak” dedi.

Maltepespor Şehrimizin Ortak Paydasıdır

Maltepespor’la ilgili fikrimiz nettir. Maltepespor şehrin ortak paydasıdır. Maltepespor yönetim kurulu ile uyum içersinde herkesde taşın altına sokarak, Maltepespor’u büyütüp, playoff’a yükseltmek ve bir üst lige göndermek istiyoruz. Bu konuda el birliği ile Maltepespor’a gerekli tesis desteğini birlikte vereceğiz. Bu konuda tüm işadamlarımızdan duyarlılık beklediğimi söylemek istiyorum. Bu şehrin çocukları gençleri spor yapmalı, kötü alışkanlıklardan uzak durmalı, şehrimizin ismini başarılarla taçlandırmalıdırlar.

Cumhuriyet Dershaneleri Kurmaya Devam Edeceğiz

İnsan hayatında eğitimin önemli bir yer olduğunu bilen bir eğtiimci olarak yavrularımızı ve onların istikbalini temin etmek için en büyük engel üniversite sınavlarına hazırlanmaktır. Ekonomik gücü olan aileler çocuklarını özel dershanelere gönderiyorlar. Ancak fakir ve başarılı çocuklarımızın üniversiteye hazırlanmasında belediye olarak bir misyon üstlendik. Cumhuriyet dershaneleri fakir ve başarılı çocuklar için kurduğumuz bir merkezdir. Birincisini açtığımız Cumhuriyet Dershanesinin sayısını ve katılımcılarını çoğalta derdindeyiz” dedi.

Burslar Hemen Ödenecek

Üniversiteye giden ve Maltepe Belediyesi’ne burs talep eden öğrencilerle ilgili şunları söyledi. Zengin ”1069 öğrencimize Süreyyapaşa Vakfı’ndan burs verilmesi ile ilgili kararı dünki tarih itibarıyla imzaladım. Pazartesi gününden itibaren burs ödemeleri başlayacak. Diğer müraacatlar için de Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan burslar ödenecek.

Yorumlar kapalı.