Ali Tanrıyaşükür "Biraz Daha Gayret Esenkent!"

Abone Ol
Daha Fazla

BİRAZ DAHA GAYRET BU LİG SANA YAKIŞIYOR ESENKENT !

Bu hafta oynadığı mükemmel futboluyla izleyenleri de heyecanlandıran Esenkent, Fikirtepe D.Pınarı 3-1 yenerek ligde kalma şansını arttırmıştır.

14. haftaya bir maç eksiğiyle altta 2.sırada bulunan 10 puanla Esenkent kalan son 7 maçta 12 puanlı Yenisahra , 15 puanlı Koşuyolu, 16 puanlı Kirazlıtepe ve son sıradaki Harb-İş ile oynayacağı maçları kazanacağı sinyalini de vermiştir.

Pazar günü Gülsuyu ile oynayacağı müsabaka için hazırlıklarını sürdüren Esenkent rakibinin de liderlik mücadelesi verdiğinin bilincindedir.

Tesis yetersizliğinden dolayı bu sezon çok sıkıntı çeken Esenkent bitmekte olan Başıbüyük sahasının tamamlanması ile biraz rahatlayacağı düşünülürken Maltepe’de Amatör Kulüplerimizin büyük umutlarla beklediği Gülsuyu sahasının başlaması ve bitirilmesi, önemli sporcu potansiyeline sahip Esenkent’in gelecek yıllarda birçok başarıya imza atacağı spor camiasında da bilinmektedir.

14. grupta şampiyonluk iddiasını sürdüren Gülsuyu Spor bu hafta Koşuyolu’nu 3-0 gibi net bir skorla yenerek bu grupta düşme kalma mücadelesi veren takım sayısını altıya çıkarmıştır.

17.grupta son üç haftaya girerken şampiyonluğunu garantileyen İdealtepe son maçında deplasmanda Altınordu’yu 4-0 yenerek Süper Amatöre çıkmanın sevincini yaşamaktadır.

İdealtepe bu başarıyı başta yönetim kurulu olmak üzere teknik kadrosu, futbolcuları, taraftarları ile bütünleşerek elde etmiştir, daha önemlisi takım kendi sahasında oynamanın güvenini kazanarak bu rahatlık içinde şampiyonluğu yakalamıştır.

Tesisleşebilmek için yıllardır mücadele veren kulüplerden biride bu yıl kız futbol takımları ve kız voleybol branşlarında şampiyonluk yaşayan Yalıspor Cumartesi günü vermiş olduğu dayanışma balosunda, davetlilere sunmuş olduğu tesis projeleri kulüplerimizin iştahını kabartmıştır. Yalısporu kutlar başarılarının devamını dilerken, temennim Maltepe’de başta Maltepe Spor olmak üzere tüm kulüplerimizin arzu edilen tesislere kavuşmasıdır.

Yorumlar kapalı.