Özkan Yılmaz ”Tanıtım Toplantısı”nı Yaptı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Maltepe İlçe Örgütü Başkan Adayı Özkan Yılmaz “Tanıtım Toplantısı”nı Maltepe Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yaptı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı Tanıtım Toplantısında Özkan Yılmaz Yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Yılmaz ”Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlıığı seçimi öncesi sizlerle buluşmak ve düşüncelerinizi paylamak için toplanmış bulunuyoruz. Tatil gününden feragat edip bu toplantı salonunda bizlerle birlikte olan tüm katılımcılara sonsuz teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Güzel yurdumun aydın insanları hoşgeldiniz. Değerli misafirler sol gelenekten gelip, sosyal demokrat kimliği ile büyüyen tavrını emekten, özgürlükten yana koyan biri olarak sizlere kendimden bahsetmek istiyorum. Zaten yıllardır bu yol yürüyüşünde omuz omuza kol kola yürüdüğüm sizler beni tanıyorsunuz. ancak usulen kendimi tanıtmak istiyorum. İklimi sert olup, bir o kadar da insanlarının sıcak olduğu Ardahan ilinin Hanak İlçesi Koyunpınarı köyünde 1967 yılında doğdum. İlköğretimimi Kazım Karabekir İlköğretim okulu’nda okuyup, daha sonraki yüksek öğrenimimi İstanbul’da tamamladım.

Çok genç yaşlarda iş hayatına atıldım. Sırasıyla inşaat ve gıda üzerine hizmet veren özel şirketlerde çalıştım ve yöneticilik yaptım. CHP Maltepe’de ilçe yönetiminde ilçe sekreterliği yaptım. Köyümüzün dernek başkanlığı, verem savaş dernekleri üyelikleri, Tema vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında görev aldım. Şu anda da gemi inşaat müteahitler birliğinde görev yapmaktayım. Denizcilik sektöründe kendi işimle hayatımı kazanıyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Gerek köy yaşantısının, gerekse kent yaşantısının güzelliklerini tezatlarını, zorluklarını yaşamış, akıl süzgeçinden geçirmiş biri olarak neden sol bir partide siyaset yapmak gerektiğini hayatın akışı içinde öğrendim.

Yoksulluğun bu kadar arttığı, sosyal ve ekonomik partlamaların yaşandığı eşitsizliğin getirmiş olduğu ülkedeki ayrışmala karşı elbette tavrımış soldan olacak ve olmaya devam edecektir.

Sizlere de söylediğim gibi sol gelenekten gelen bir ailenin bireyi olarak demokratik bir ortamda özgüvenle büyümenin verdiği güçle hayatım boyunca bireyin özgürleşmesi gerektiğini, biyat kültürünün insanları nasıl köleleştirdiğini bilen özgür bir birey olarak hayatımın her döneminde hiçbir yerde, hiçbir zaman birilerinin adamı olmadım, olmamda. Bunun altını çizmek istiyorum.

Sevgili yol arkadaşlarım, biz arkadaşlarımızla birlikte CHP Maltepe İlçe yönetimine adaylığımızı koyarken, bizimle birlikte hareket eden, bize destek veren tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Bu bir demokrasi yarışıdır, bu yarışta kazananlar ve kaybedenler olacaktır. Bu seçim sürecinde temennim odur ki, bu seçim sürecinde partimiz kazansın.

Bu demokratik yarışta bireyin özgür düşüncesine ipotek koyarak, demokratik kuralları ihlal ederek, demokratik yarışa gölge düşürenlerin karşısında olacağımızı ifade etmek isterim. Demokrasinin gereklerini, kurallarını bozan entrika içinde olanlarında karşısında dim dik durmayı onur sayarım.

Görevi üstlendiğimiz günden itibaren, temiz ve düzgün bir siyaset yapacağımızı, bundan sonraki seçimlerin demokratik bir anlayış içinde gerçekleştireceğimizi beyan ediyorum. Siyasetten uzak duran gençlerimizi partimize kazandırmaya çalışacağız.

Gençlik kollarımızı, kadın kollarımızı kuracağımız, mahalle komisyonlarını daha aktif hale getireceğiz. Eğitime, sağlığa ve spora önem vereceğzi.

Değerli partililer,

Partimiz yerel seçimlerde çok önemli bir oyla seçimi kazandı. Seçim süresince de gecesini gündüzüne katarak, çalışan tüm partililerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Maltepe seçimlerinde almış olduğumuz bu oy potansiyeli bizleri mutlu ettiği kadar, biz partililere de ağır bir sorumluluk vermiştir.

Bu sorumluluk bilinci ile hareket ederek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin etkinliklerini, hizmet anlayışını, toplumun bütün kesimlerini kucaklamayı hedef alan bir anlayışın daha etkin, daha verimli olması için arkadaşlarımızla birlikte yola çıktık.

Bizim anlayışımız az olsun, bizim olsun, nasıl olsa seçimi kazandık. Bu bize bir kaç yıl yeter anlayışını yıkmak onun yerine sürekli büyüyen toplumun tüm kesimlerinden oy alabilen halkıyla bütünleşmiş bir ilçe yönetimini işbaşına getirmeyi amaç edindik.

Parti içi demokrasi, eleştiri öz eleştiri, partili olmanın hazı ile dostluk ve kardeşlik için uyumlu, projeci, genç, üretken, sorgulayan, sorunların üzerine giden, çözüm üreten, güçlü bir ilçe yönetimi yaratmaya var mısınız?

Siyaseti meslek sayan bundan beslenen zihniyetin önüne set çekmeye geliyoruz. Bizimle var mısınız?

Ben kimsenin değil, partimin adayıyım. Örgütümün seçmenimin, partililerin adayıyım. Amacım kavga etmek değil, tüm örgütümüzle kurumlarımızla barışı sağlamaktır.

Ulu Önder Atatürk, kurucusu ve ilk genel başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni bizlere teslim etmiştir. Bizler bu onura layık olmak için adayız.

Yolumuz açık olsun. Gelin hepberaber ben merkezci, parti tüzük ve programını yok sayan, orada bir dönem daha kalmak için bütün anti demokratik uygulamaları yapan partilierin özgür iradelerine ipotek koyan, köhneleşmiş, eskimiş bu yapıyı değiştirelim.

Genç, dinamik, heyecanlı, saygılı CHP’ye yakışır bir ilçe yönetimini beraberce var edelim. Bu yol yürüyüşünde hepinize başarılar dilerim” dedi.


Özkan Yılmaz, Belediye Başkanı Zengin’e seçim süreci ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi salonunun hınca hınç dolduran davetliler İstiklal Marşını söylediler.


Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin ve CHP Maltepe İlçe Örgütü Başkan Adayı Özkan
Yılmaz’ın konuşmasının ardından davetliler ayakta alkışladılar.


Özkan Yılmaz’ı eşi Nuray Yılmaz ve Çocuklarıda yalnız bırakmadılar.


Davetliler Özkan Yılmaz’ı konuşmasını tamamladıktan sonra tebrik ettiler.

Yorumlar kapalı.