Mehmet Çakır’ı Sevenleri Yalnız Bırakmadı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek dün akşam vefat eden Üsküdar 5. Dönem Belediye Başkanı Mehmet Çakır, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan ikindi namazını müteakip ebediyete uğurlandı.

İlahiyat Fakültesi Camii’nde yapılan cenaze törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 39. ve 40. Dönem İstanbul Milletvekilleri, Üsküdar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haşmet Cihangir Kadakal, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul’un eski ve yeni İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları ile eski ve yeni dönem Meclis üyeleri, askeri ve idari erkân, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, eğtim, kültür, sanat ve spor camiasının önde gelen isimleri, azınlık temsilcileri, Üsküdar Belediyesi Yönetim ve çalışanları, basın mensupları ile binlerce Üsküdarlı katıldı.

Cenazeye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çelenk gönderdi.

Mehmet Çakır’ın cenazesi ikindi namazını müteakiben binlerce Üsküdarlının omuzlarında dualar eşliğinde Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi. Üsküdar 5. Dönem Belediye Başkanı Mehmet Çakır’ın ailesi ve yakınları cenaze töreni sonrası Altunizade Kültür Merkezi’nde taziyeleri kabul etti.

Yatsı namazı sonrası İlahiyat Fakültesi Camii’nde Mehmet Çakır için Mevlid-i Şerif okundu. (Üsküdar34)

Yorumlar kapalı.