Kazablanka – İstanbul Kardeş Şehir Oldu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fas’ın Kazablanka kenti ile İstanbul ‘kardeş şehir’ oldu. İstanbul ile Kazablanka arasında işbirliğini karşılıklı geliştirmeyi hedefleyen protokolü Başkan Topbaş’la Kazablanka Belediye Başkanı Muhammed Sacid imzaladı.

Fas’ın Marakeş şehrindeki zirve sürerken Fas’ın bir başka kenti Kazablanka ile İstanbul kardeş şehir oldu. İstanbul ile Kazablanka arasında işbirliğini karşılıklı geliştirmeyi hedefleyen protokolü Başkan Topbaş’la Kazablanka Belediye Başkanı Muhammed Sacid imzaladı.

Başkan Topbaş imza töreninde yaptığı konuşmasında “İstanbul olarak karşılık beklemeksizin dünyanın çeşitli yerlerindeki sorunlara elimizden geldiğince yardım ediyoruz. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Afrika’ya karşılıksız yardıma hazırız. Kalkınmak için Afrika’nın kaynakları kendine yeter. Aldığım bir maille Etiyopya’daki bir su sorunundan haberdar oldum ve bir çalışma ekibini Etiyopya’ya göndererek 1 milyon 200 bin Etiyopyalının suya kavuşmasını sağladık. Bu zirve aracılığıyla sizlerle beraber olmaktan çok memnunuz” dedi.

Yorumlar kapalı.