Sabedin Türker İlköğretim Okulu Açıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu hayırsever işadamı Sabedin Türker tarafından yaptırılan Sancaktepe Sabedin Türker İlköğretim okulu ile İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Samandıra Lisesi ve Peyami Sefa İlköğretim Okulu ile Enver Ergun ilköğretim Okulu’nun toplu açılış törenine katıldı.

Sancaktepe Sabedin Türker İlköğretim Okulunun bahçesinde düzenlenen ve hayırsever işadamı Sabedin Türker ile İstanbul Valisi Muammer Güler’in de katıldığı törende bir konuşma yapan Bakan Çubukçu, derslik ihtiyacının en yüksek olduğu illerin başında gelen İstanbul’da yeni okulların açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bakan Çubukçu, yeni derslikleri yaptıranlar başta olmak üzere eğitime, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür etti.

İstanbul’da son 7 yılda bağışçıların da katkılarıyla 23 bin 979 dersliğin hizmete sokulduğunu ifade eden Bakan Nimet Çubukçu, ancak sürekli göç alan kentte ihtiyaç duyulan derslik sayısının bir hayli fazla olduğunu söyledi.
      
Derslik yapımının, eğitimde kaliteyi yükselten önemli araçlardan olduğunu ifade eden Bakan Çubukçu, yeni dersliklerin eğitim öğretime açılmasının, öğrencilere daha iyi eğitim ortamları ve daha nitelikli eğitim imkanları sunduğunu bildirdi.
Öğrencilerin, bilimsel bilgi ve teknolojiden yararlanarak karşılaştıkları sorunlar için doğru ve etik kararlar alabilmelerini ve bu kararları uygulayabilen bireyler olarak yetişmelerini hedeflediklerini anlatan Bakan Çubukçu, dünyada eğitim boyutundaki gelişmeyi de dikkate alarak gerekli değişim ve yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

”Eğitime erişimin yüzde yüz olması için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” diyen Bakan Nimet Çubukçu, “adrese dayalı kayıt sistemi” ve ”e- okul” aracılığıyla zorunlu eğitim çağında olup ilköğretime kaydı olmayan çocukları il ve ilçe ölçeğinde belirleyerek, net okullaşma oranlarını tespit etiklerini anlattı. Eğitimin her kademesinde niceliği ve niteliği yükseltmek amacıyla altyapı, donatım, müfredatların yenilenmesi, ders kitaplarının ücretsiz dağıtılması gibi çalışmaların yürütüldüğünü belirten Bakan Çubukçu, bu çalışmalar arasında kendilerini en mutlu eden gelişmelerden birinin, kız çocuklarının okullaşması, diğerinin ise özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitimlerinin sağlanması olduğunu söyledi.

Bakan Çubukçu, eğitimde niteliği artırmak amacıyla ilköğretim kurumları standartlarını oluşturduklarını anlattı.
      
Yaptıkları çalışmaların hedefinde, öğrencilere daha iyi bir gelecek sağlama düşüncesinin yer aldığını ifade eden Bakan Çubukçu, en kıymetli varlıklar olan çocukların başarıları için atılacak her adımın çok önemli olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, daha sonra okulu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, aynı gün içerisinde Türk Kızılayı Derneği tarafından yaptırılan Türk Kızılayı Kartal Lisesi ile Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından Ataşehir’de yaptırılan TÇMB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin açılış törenlerine de katıldı.

Açılış törenlerine; İl Genel 1.Başkan Vekili Orhan Albayrak ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya da katıldı.

Yorumlar kapalı.