Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe’deki sosyal hayatın vazgeçilmez isimlerinden Hüseyin Koca, Olay Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Maltepe’deki eğitim, spor, sağlık üzerine konuştuğumuz Hüseyin Koca “Benim elimde bir sihirli değnek yok. Bulunduğum konumlarda hep ekip çalışmasıyla başarıyı yakaladık” diyerek eğitimden, Spor’a sosyal hayatta gençlerin ve çocukların başarılı olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

GENÇLERİN BAŞARISI BENİ MUTLU EDİYOR

Bize biografinizden bahseder misiniz?
-1965 Ordu doğumluyum. İlköğrenimimi Ordu’da aldıktan sonra İstanbul’da eğitimi tamamladım. İstanbul’da iç dekorasyon, iç mimarı alanında kardeşlerimle birlikte ticaret hayatında faaliyet göstermeye başladım.

Halen içinde olduğunuz ve daha önceden görev aldığınız sivil toplum örgütleri hangileridir?
-1990’da Ordu’da Hacıbektaş Kültür Derneğini kurdum. Okmeydanı Ordulular Derneği’nde 4 yıl görev aldım. 1999’da Maltepe’de Gürgentepe Çevre Köyleri Derneği’nde görev aldım ve Onursal Başkanıyım. 1994 yılı Maltepe Cemevi Kültür Evi Kurucularındanıyım ve 2003 yılına kadar yönetimde görev aldım. 2003 yılında başkan oldum ve 5 yıl görev yaptım.

Maltepe Cemevi Başkanlığı döneminizdeki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
-Orada bir şeyler yapabilmişsek, ne mutlu bizlere. Çünkü benim elimde sihirli bir değnek yok, birlikte başardık, yönetim kurulumuzla birlikte idari binayı tamamladık. Maltepe Cem Kültür Merkezi’nin temelini attık. Temel atma törenine 5000 kişi katıldı. Bu çok büyük bir proje. Maltepe’nin ihtiyacı olan bir proje. İçerisinde kreşi dahi bulunmaktadır. Bu bölgede çalışan nüfus fazla olduğu için annelerin çocuklarını bırakabilecekleri bir kreşe ihtiyaçları vardır. Bu projede 200 çocuk kreşten faydalanacaktır.

Siyasetle aranız nasıl? Aktif olarak siyasetin içinde bulunuyor musunuz?
-Daha önceki yıllarda gençlik kollarında bu denkte siyasi oluşumlarda bulundum. Şu anda siyasi olarak değil, sosyal olarak daha aktifim.
Siyasete sabit bakış açım yok. Kendi yapımda dostluğa, kardeşliğe önem veren bir oluşumda yer almak bana mutluluk veriyor. Bunu da sosyal aktiviteler de buluyorum. İnşallah birileri gelir bu siyasete çeki düzen verir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü çok benimsiyorum. Onun yolunda gitmekten gurur duyuyorum. Bu ülkedeki; barış, huzur, güven onun eseridir.

Sizinde desteklerinizle Yalıspor Bayan Voleybol takımı branşlarında başarıdan başarıya koşuyorlar, Neden Yalıspor’u tercih ettiniz?
-Sporu çok seviyorum. Bir yerden başlamam gerekiyordu. Gençlik yıllarımda Uzakdoğu sporları ile meşgul oluyordum. İş hayatına atılınca aktif olarak sporu bırakmak zorunda kaldım.

Arkadaşlarımızın talebiyle Yalıspor çatısı altında toplantık. İyi niyetli bir kulüp başkanımız Alpaslan Gökkuş var. Takımda başarı varsa onun katkısı çoktur. Burada önemli olan yıldız sporcular yetiştirmek değil. İyi huylu, ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz.

İş hayatınızda inşaat sektöründe faaliyet gösteriyorsunuz. Piyasaları nasıl görüyorsunuz?
Şu an ticarette bir daralma var. Ben karamsar değilim. Bizim başka vatanımız yok. Başka bayrağımızda yok, her şeyin üstesinden geleceğiz. Bizlere düşen görev öncelikle iyi niyetli olmaktır. Çevremize pozitif enerji yaymalıyız. Evet kriz vardır. Aile içersinde de krizler oluyor ve bu kısa sürede aşılıyor. Bizim geçmişimizde koskoca bir Osmanlı İmparatorluğu vardır. Yılmamak gerekli, çözüm bizlerin kendisidir. Piyasalarda ileriki süreçe düzelip, rahatlayacaktır.

Maltepe’deki çalışmaları nasıl buluyorsunuz?
-Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin Maltepe için bir kazanımdır, belediyedeki sistem oturduğunda ortaya daha güzel ve ciddi projeler çıkacaktır. Belediye Başkanımız değerli ve bilgili bir insan kendisinden bekleneni kısa sürede verecektir. Buna yürekten inanıyorum.

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanlığınız döneminizdeki projeleriniz nelerdir?
Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği’nde başkanlık görevini sürdürüyorum. Bulunduğum sürede Maltepe’de 11 kulüpten sorumluyum. Bu kulüplerimizin sorunlarını gidermek adına projeler üretiyoruz. Dragos’ta spor tesisi hayata geçirmek istiyorum. Bu konuda bir projemiz var. İçinde salon sporlarının yapılacağı spor salonu, çevresinde tenis kortu, kafeteryası ve konferans salonu olabilecek bir proje üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.