15 Aralık Salı Günü İstanbul’da Kar Bekleniyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kış mevsimi 8 Aralık’tan itibaren yurt geneline yayılması bekleniyor. Hava koşulları salı gününden itibaren; aniden değişmeye başlayacak.
7 Aralık haftasına ılıman başlamış olsak bile 8 Aralık Salı gününden itibaren kuzey bölgelerden başlayarak hava koşulları aniden değişmeye başlayacak. İstanbul’da uzun zamandan beri süren ılıman hava artık gündüz vakti sadece 10, gece ise 5 derecelerde olacak. Poyraz ve nem de cabası ve bu da havanın çok daha soğuk hissedilmesi anlamına gelecek.

Cuma günü kar yağabilir

Çarşamba günü yurt genelinde soğuk bir hava beklenmekte. Ama bugün hava yeni olaylara gebe. Perşembe gününden itibaren Ege’de sert poyraz, Akdeniz’de de lodos bekliyoruz. Bu Akdeniz üzerinde oluşacak yeni bir alçak basınç merkezi anlamına gelmekte.

Cuma günü bu merkezin etkisini artırması ve kuzeyden çekeceği buz gibi hava ile güneyden gelen ılıman ve tozlu havayı Anadolu üzerinde karıştırması beklenmekte. Uzun vadeli tahminler olduğundan bu dinamik sistem hakkında şimdiden kesin bir şey söylenemez ama bu hava Anadolu üzerinde etkili kar yağışlarına neden olma potansiyeline sahip. Şimdiden işi gücü buna göre ayaralamakta ve hafta içerisinde hava raporlarını izlemenizde yarar var. Cuma günü özellikle güney bölgelerde etkili yağış, İç Anadolu’nun güneyinde de etkili kar var.

Yorumlar kapalı.