Engelliler Oynadı Yıldızlar Alkışladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Galatasaray ve Beşiktaş Engelliler Basketbol Takımları arasında organize edilen maç, çok sayıda ünlünün alkışları arasında gerçekleşti. İstanbul’u engelsiz bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, “Hedef engelsiz İstanbul ve engellilerin mutluluğudur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü’nün Dünya Özürlüler Günü etkinlikleri çerçevesinde Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Salonu’nda düzenlediği engelliler basketbol karşılaşması yıldız yağmuru altında gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğini yaptığı organizasyona İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Fedarasyonu Başkanı Mustafa V. Gürpınar’ın yanı sıra, Rıdvan Dilmen, Acun Ilıcalı, Levent Üzümcü, Yavuz Seçkin ve Korcan Karar gibi çok sayıda ünlü sima katıldı.

Hedef engelsiz bir İstanbul…

Maç öncesinde davetlilere hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir şehrin medeniyet ölçüsünün o şehirde yaşayan vatandaşların ve özürlülerin şehri kullanma oranına bağlı olduğunu belirterek, “Belediye başkanlığımızda Sayın Başbakanımız döneminde özürlülere yönelik olarak başlatılan çalışmaları geliştirerek devam ettirdik. Biz göreve geldiğimizde İstanbul’da 2 tane özürlüler merkezi vardı. Bugün sayısını 20’ye yükselttik. Yaptığımız her yatırımda özürlülerimizin bu yatımlardan faydalanabilmesini göz önünde bulundurduk” diye konuştu.

Özürlülere yönelik çalışma ve etkinliklerinin sadece Özürlüler Günü’nde kalmayarak bütün bir yıla yayıldığını vurgulayan Kadir Topbaş, “Engellilerle ilgili çalışmaları çok daha geniş bir platforma taşımak zorunda olduğumuzu hissederek çalışıyoruz. Yaz aylarında özürlülerimize yönelik olarak düzenlediğimiz kampımızın yeterli olmadığını biliyorum. Bu nedenle yaz kamplarını geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özürlülere yönelik çalışmalarda geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak kadar ilerdeyiz. Bütün arzumuz, engelsiz bire şehir oluşturmak ve engelli vatandaşlarımızın şehri doyasıya kullanmalarını sağlamak. Engelli bir kişi her ortama girebilmeli, neye ihtiyaç duyarsa yapabilmeli. Hatta canları istediğinde balık tutamaya, sinemaya, tiyatroya gidebilmeli. Tüm amacımız İstanbul genelinde bunu başarabilmektir” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra Dünya Şampiyonu Galatasaray Engelliler Basketbol Takımı ile Avrupa Üçüncüsü Beşiktaş Engelliler Basketbol Takımı bir gösteri maçı yaptı. Başkan Kadir Topbaş’ın hava atışıyla başlayan maçta spor ve dostluk adına çok güzel görüntüler yaşandı. Ünlü konuklarla katılımcıların ayakta alkışladığı çekişmeli maç berabere sona erdi. İSÖM Engelliler Mehter ve Horon Ekipleri’nin verdiği konser ve halk oyunları gösterileri dü izleyicilerden büyük alkış aldı. Etkinliğin sonunda Başkan Topbaş tarafından ünlü konuklara teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. Programa katılan engelliler ile aileleri de güzel bir geçirmenin ve ünlü simalarla tanışmanın keyfini yaşadılar.

Yorumlar kapalı.