Belediye Başkanı Mustafa Zengin’den Açıklama

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Çelik’le ilgili kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeler yer alıyor.

”Maltepe Belediyesi, bir kamusal kurum olup Belediye Başkanı, tüm Maltepe halkının Belediye Başkanı bir bürokrat olarak görev yapmaktadır.

Belediye Başkanlığı bünyesinde yer alan tüm birimler de, aynı anlayış içinde görevlerini yapmak üzere konumlandırılırlar. Liyakatlarına göre görevlerini görev süreleri içinde layıkıyla yapmak üzere atanırlar.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan hükümler çerçevesinde atamalar ve çekilmeler şekillendirilir.

Belediye Başkanlığı görevine seçildiğim günden bu yana geçmiş dönemlerdeki bürokratik görevlerimde olduğu gibi kamusal bir kurumda ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışmaktayım

Bu çerçeveden olmak üzere, Başkan yardımcılığına tarafımdan atanan Dilek Çelik’in hakkında ortaya atılan iddialar üzerine kendisinin istifa isteği, soruşturmalar sonuçlanması sonunda kabul edileceği düşüncemi belirterek ertelenmesi yoluna gidilmiş ve 1 Aralık 2009 tarihinde kendisinin istifa etmesi   görevden ayrılması tarafımdan istenmiştir.

Devlet Memurluğu onurlu ve saygılı bir meslek olarak kabul edilmeli ve bu anlayışla hareket edilmeli. Özellikle halkın oyuyla seçilmiş bir Belediye Başkanı yanında görev yapanların yaşamlarına ve davranışlarına özen göstermeleri gerektiği unutulmamalıdır.

Halka hizmet ederken bu bilinçle hareket etmenin gerekli olduğuna inanan biri olarak sorumluluklarımın bilinciyle hareket edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

Maltepe Belediyesinin onurlu ismine ve halkına en ufak zarar vereceklerin karşısında olacağımı yeniden belirtmeyi görev sayarım.”
Saygılarımla…

Prof.Dr.Mustafa ZENGİN – Maltepe Belediye Başkanı

Yorumlar kapalı.