Engelsiz Yaşam Fuarına Davetlisiniz

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

03 – 06 Aralık 2009 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde “Engellilere özel ürünler, hizmetler ve özel eğitim kurumları” konulu ENGELSİZ YAŞAM FUARI düzenlenmektedir. Engelliler alanında çeşitli faaliyetler sürdürmekte olan belediyemiz de bu fuarda yerini almaktadır.

ENGELSİZ YARINLAR İÇİN

Engelsiz Yaşam Fuarı

Ülkemiz nüfusunun % 12.29’unu engelliler oluşturmaktadır. Tüm dünyada ve ülkemizde engellilerin herkesten farksız yaşaması ve hayata uyumu için birçok çözüm, teknoloji ya da ürün tasarlanmış ve tasarlanmaktadır. Gelişmiş ülkelerde var olan yapının aksine ülkemizde engellilerin gerekli ürün ya da hizmetlere zahmetsizce ulaşmasını sağlayacak yeterince aktif referans noktaları bulunmamaktadır.

Engelsiz Yaşam Fuarı, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan bu ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak hedefiyle gerçekleştirilecektir. Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşların tek çatı altında toplanacağı Engelsiz Yaşam Fuarı, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla güçlü bir kamuoyu oluşturarak engelliler adına çözüm üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Belirlenen hedefler doğrultusunda yapılacak çalışmalarla;
• Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak,
• Yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek
• Sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak, Engelsiz Yaşam Fuarı’nın ana hedeflerini oluşturmaktadır.
Engelsiz Yaşam Fuarı, 03 – 06 Aralık 2009 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve Dünya Engelliler Günü’nde kapılarını ziyaretçilerine açacaktır.

Bilgi İçin: Kadıköy Belediyesi Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi
0216 330 71 74 / 0216 337 21 21

Yorumlar kapalı.