Dünya Engelliler Günü Maltepe’de Kutlandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlamaları, Maltepe Belediyesi Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir programla kutlandı.

Maltepe Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği kutlama programına; Maltepe Kaymakamımız Ahmet OKUR, Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa ZENGİN, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, diğer daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Engelli öğrencilerin şiir ve şarkılarıyla başlayan programda, dans gösterileri ve müzikal bir tiyatro gösterisi sunuldu. Programın tamamını, Maltepe İlçesindeki Özel Eğitim Sınıflarında eğitim gören ilköğretim okulu öğrencileri ve eğitmen olarak görev yapan öğretmenler gerçekleştirdi.

Duygulu anlara sahne olan programın ardından, yine engelli öğrenciler tarafından düzenlenmiş olan sergiye geçildi. Kaymakamımız Ahmet Okur, sergi kurdelesini engelli bir öğrenciye kestirdi. Neşeli geçen sergi esnasında Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız öğrenci gruplarıyla fotoğraflar çektirdi.

Yorumlar kapalı.