Seçim Yasakları Adaylara Tebliğ Edildi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Kaymakamlığınca düzenlenen 29 Mart 2009 mahalli seçimleri ile ilgili seçim yasaklarını içeren hükümler adaylar ve ilçe başkanlarına tebliğ edildi.
Kaymakamlık konferans salonunda yapılan toplantıya; Ak Parti SKM Başkanı Nurettin Sevencan, CHP İlçe Başkanı, MHP İlçe Teşkilat Başkanı Adnan Okul, DSP İlçe Başkanı Deniz Güryol ve Belediye Başkan Adayı Ahmet Kural, DP İlçe Başkanı Atilla Çaycı ve Belediye Başkan Adayı Aylin Özel, Saadet Partisi Temsilcisi, BBP Temsilcisi, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Güner Yener katıldılar.
Seçim yasaklarına ilişkin konular hakkında konferans alan siyasi parti temsilcileri kapalı alanlarda yapacakları toplantılar için emniyet müdürlüğüne bilgi verecekler. Mabetler, camiler ve benzeri yerlere afiş ve broşür asılamayacak. Her türlü eşantiyon dağıtımı yasaklandı.
9 Mart 2009 ile 28 Mart 2009 arasında her türlü seçim propagandası serbest olacak. Hoparlörle yayın yapmak akşam hava kararana kadar serbest bırakılırken, bir başka parti ve adayı sabote edilemeyecek. Adaylar ve partiler seçim beyannameleri, broşür ve el ilanı dışında seçim faaliyetinde bulunamayacaklar. Bez pankartlar ve afişler 9 Mart 2009 gününe kadar parti binaları ve etrafı, irtibat büroları ve etrafını süsleyebilecekler. Hiçbir aday Türk Bayrağı ve dini işaretler kullanamayacaklar.
Partiler bilboardlara eşit süre ve ücretle girebilecekler. İlçe seçim kurulunun işaret ettiği yerler ancak parti bayrak ve flamaları ile süslenebilecek.

Yorumlar kapalı.