Başkan Genç, Avrupa’ya Sarıyer’i Anlattı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçtiğimiz hafta Almanya, Hollanda ve Belçika’yı kapsayan gezisinde, bazı kent belediyeleri ile Avrupa Parlamentosu yetkilileri ve milletvekillerini ziyaret ederek, Sarıyer’le ilgili projeler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Şükrü Genç, Brüksel’de Avrupa Komisyonu Genişleme Direktörlüğü Türkiye Masası Başkan Yardımcısı ve Avrupa Bölgeler Komitesi Genel Sekreteri ve bazı milletvekilleriyle görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Şükrü Genç, Almanya’nın Weilburg ve Aachen, Hollanda’nın Feyenoord ve Rotterdam kentlerinin belediye başkanı ve belediye yetkileriyle, Brüksel’de Avrupa Komisyonu Genişleme Direktörlüğü Türkiye Masası Başkan Yardımcısı Christos Makridis ve Avrupa Bölgeler Komitesi Genel Sekreteri Gerhard Stahl ile görüştü. Başkan Genç ayrıca, Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokrat Grubu milletvekilleri Peter Simons, Udo Bullmann ve İsmail Ertuğ’u da ziyaret etti.

Gezisinin ilk gününde Almanya’nın Weilburg an der Lahn şehrini ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkanı Hans-Peter Schick’in konuğu oldu.

Başkan Şükrü Genç, 5 Kasım 2009’da Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret ederek iki belediye arasında “İyi Niyet Sözleşmesi” imzalanan Weilburg’la Sarıyer’in birbirine çok benzeyen iki bölge olduğunu söyledi. Başkan Şükrü Genç ve Weilburg Belediye Başkanı Hans-Peter Schick arasındaki görüşmelerde, başta turizm olmak üzere birçok konuda işbirliği yapılması konusunda görüş birliğine vardı.

Yorumlar kapalı.