Ünlü Sanatçılar Organlarını Bağışladılar

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası olarak kutlanmaktadır. Organ bağışında farkındalığı artırmak ve halkı bilinçlendirmek için İstanbul Sağlık Müdürlüğü ve Marmara Bölgesi Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi tarafından etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Bahar Dalları dizisinde rol alan oyuncular, teknik ekip ve başta Altan Erkekli, Tarık Akan, Rutkay Aziz, Zeki Alasya, Vahide Gördüm, Levent Özdilek’in bulunduğu bir çok ünlü sanatçı bir araya geldi. Oyuncular hep birlikte organlarını bağışlayarak toplumu organ bağışı konusunda daha duyarlı olmaya çağırdılar.

Yapılan basın toplantısında sanatçılar organ bağışı konusunda görüşlerini dile getirdi. Zeki Alasya organ bağışı konusunda devlet ve din adamlarına çok büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Annesinin görme engelli olduğunu ve o dönem organ bağışının olmadığını ifade eden Vahide Gördüm 1984 yılında organlarını bağışladığını anlattı. Rutkay Aziz organ bağışı konusunun sadece bir hafta içine sıkışıp kalmaması, sürekli hale getirilmesi gerektiğini belitti.

Tarık Akan da organlarını bağışlayan bir insanın kararına kimsenin karışmaması gerektiğini söyleyerek "Acil yasa çıkarılmalı" diye konuştu.

Yorumlar kapalı.