TÜBİTAK MAM Araştırmacılarına Ödül

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Araştırmacılarına Ödül

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü araştırmacıları Mineraller, Metaller ve Malzemeler Topluluğu’na (The Minerals, Metals and Materials Society – TMS) sundukları makale ile Hafif Metaller Bölümü 2010 Yılı En İyi Makale Ödülü’nü kazandılar.

Özgür Duygulu, Selda Üçüncüoğlu, Gizem Oktay, Deniz Sultan Temur, Onuralp Yücel ve Ali Arslan Kaya’nın hazırladıkları makale “Development of 1500mm Wide Wrought Magnesium Alloys by Twin Roll Casting Technique in Turkey” (“Türkiye’de Geliştirilen İkiz Merdaneli Döküm Tekniğiyle 1500mm Genişliğindeki Magnezyum Alaşımları Dökümü”) başlığını taşıyor.

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü araştırmacıları, ödüllerini TMS’in 2010 Şubat ayında düzenlenen yıllık toplantısında alacaklar. Makale, 2010 yılı Magnesium Technology (Magnezyum Teknolojileri) yayınında da yer alacak.

TMS, makalenin bilimsel uygulamanın sorun çözmede kullanışlı olmasına örnek oluşturmasına değinirken bilimsel uygulamanın doğasının teknolojik, yeni ve önemli olması açısından örnek oluşturuşuna da dikkat çekiyor.

TÜBİTAK Başkanlık Tel: 0 312 468 53 00
Adres: TÜBİTAK Tunus Caddesi No:80 06100 Kavaklıdere / Ankara

Yorumlar kapalı.